ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Якби Гуллівер зустрівся з Робінзоном Крузо

Робінзон вийшов на берег океану. Був чудовий сонячний ранок. Далечінь була світлою, океан спокійним. Біля ніг Робінзона розташувалися його улюбленці — кози, які, наче вірні собаки, супроводжували його всюди островом. На плечі Ро­бінзона усівся папуга, мудрий птах. Раптом він стрепенувся, видав тривожний гортанний звук і промовив: «Чужий». Робінзон і сам бачив, що до берега набли­жається пліт, на якому лежить людина. «Мабуть, жертва корабельної аварії, — по­думав Робінзон. — Цікаво, чи живий ти, чоловіче?» Незабаром, коли пліт ткнув­ся у пісок, все стало зрозуміло. Незнайомець підвівся і слабким голосом запитав:

—    Де я?

—  Ви у мене в гостях, я Робінзон. Живу тут вже понад десять років. Колись так само, як і ви, дивом врятувався від загибелі у безодні океану під час корабель­ної аварії. Усі, крім мене, на жаль, загинули.

—  А я не зазнавав аварії, я просто рятуюся від велетнів, у чию країну Бробдін- гнег потрапив із країни Ліліпутії.

—  Я бачу, у вас великий досвід мандрівника, ви, мабуть, бачили чимало ці­кавого.

Коли Гуллівер отямився, випив напою із різних рослин, що приготував йому Ро­бінзон, він з подробицями розповів гостинному хазяїну острова про свої пригоди.

—  У Ліліпутії мене називали Людина-Гора, — ділився спогадами Гуллівер. — Люди, що населяють Ліліпутію, невеличкі на зріст — усього п’ятнадцять сантиметрів.

—  А де ж ви мешкали? Як і чим харчувалися? Прогодувати вас ліліпутам явно було важко. Ви, мабуть, за сніданком з’їдали весь річний запас мешканця цієї ди­вовижної країни?

—  Жити довелося в Мільдендо, в столиці держави. Імператор і королева були прихильні до мене. Місцеві математики обчислили об’єм мого тіла, який дорів­нював об’єму 1728 тіл ліліпутів. Таким чином вони визначили, скільки мені треба їжі і питва. Коли я пересувався, я боявся пошкодити подолом свого одягу покрівлі й карнизи будинків, тому я знімав верхній одяг. Оскільки людина я нерозпеще- на, я не зазнавав дискомфорту, жив просто неба. Готували мені триста куховарів, триста кравців зшили мені костюм. Звісно, я теж не сидів склавши руки. З дитин­ства я був привчений до праці, тому сам змайстрував собі з найбільших дерев ко­ролівського парку стіл і стілець.

—  Виходить, ліліпути чимало витратилися на вас. Та й ви, думаю, стали їм у пригоді.

—  Звісно. Ліліпутія вела безглузду війну з сусідньою державою Блефуску. Мені не склало великої турботи захопити військові кораблі Блефуску і доставити їх у Ліліпутію. Цей мій вчинок хазяї вважали моєю великою військовою перемогою, і я навіть був удостоєний нагороди, але при першій же нагоді мене в Ліліпутії на­звали зрадником, і мені довелося втікати до Блефуску, а вже звідти я теж мусив утекти.

— Що вам сподобалося в Ліліпутії? Які там закони? Що, на вашу думку, може бути корисним для європейця?

— Склалося таке враження, що я нікуди з Англії і не виїжджав. Там, у Лілі­путії, тільки люди мініатюрні, а пристрасті і звички ті ж самі, що й в Англії. Сва­ряться через дрібниці. У них, наприклад, тривають давні суперечки про те, з якого кінця розбивати яйце — з гострого чи тупого. А ще два страшенних лиха нависли над країною Ліліпутією. Близько сімдесяти місяців тому в імперії утворилося дві ворожнечі партії. Перша — прибічники високих підборів, друга — низьких. І ніх­то не припинить суперечки і ворожнечу з цього приводу.

— я давно не залишав острова, але не помилюсь, якщо скажу, що Англія дуже нагадує досліджену Ліліпутію у вирішенні надуманих проблем. Ви, шановний Гул- лівере, маєте намір залишитися в мене? Я буду радий.

З вашого дозволу, любий Робінзоне, я відпочину, наберуся сил, а потім ви­рушу далі. Може, на моєму шляху мандрівника зустрінуться ще якісь дивні країниБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 188 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz