ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Герой, який завжди з нами (за творчістю А. К. Дойля)

З  давніх-давен люди мріяли про безсмертя. Вони зверталися до чаклунів, усі­ляких магів, намагалися створити еліксир молодості, передбачити своє майбутнє, щоб хоч якось відтягти настання останніх днів свого життя. І, звісно, до цього часу не стала менш актуальною віра у життя після смерті. Люди сподіваються, що коли хоч не фізичне тіло, то душа продовжить своє існування.

Жила колись в Англії дивна людина, яка змогла подарувати безсмертя одному зі своїх співвітчизників. Таке диво створив Артур Конан Дойль, що обезсмертив Шерлока Холмса.

Воістину мав рацію англійський письменник Герберт Уеллс, сказавши: «Шер- лок Холмс — це людина, яка ніколи не жила, але ніколи й не помре».

Яким чином Артуру Конан Дойлю вдалося зробити відомим ім’я Шерлока Холмса у всіх країнах і на всіх континентах? Головний секрет, мабуть, полягає у тому, що письменник добре вивчив людей, їхню поведінку. Якщо він вже писав про діяльність детектива, він насамперед опитав сотні людей цього фаху. Він дов­го розмовляв із людьми, чиї справи вели детективи, до того ж він спілкувався не тільки з потерпілими через будь-чиє віроломство і брехню, а й з самими злочин­цями. Конан Дойл детально вивчав обставини, які підштовхнули особистість на злочин. Ось чому в його творах все, як у житті, вони цілком вірогідні. Наприклад, новели «Строката стрічка», «Блакитний карбункул».

У першій новелі злочинець вбиває свої жертви за допомогою змії, яке вповзає у кімнату жертви через душник. Перш ніж ввести у свій твір опис дій злочинця, пов’язаних зі змією, Конан Дойль брав участь в експериментах. І виявилося, що, справді, можна зробити так, що змія по душнику може потрапити в потрібне для дре­сирувальника місце. При цьому письменник вивчив звички змій, усе, до дрібниць: чи може змія бути активною у нічний час, що їсть, як поводиться в умовах замкну­того простору, чи видає вона будь-які звуки, наближаючись до жертви. Всі ці знан­ня Конан Дойль «передавав» ПІерлоку Холмсу. На життєвих фактах побудований і сюжет «Блакитного карбункула». Розповідь будується на фантазії автора, але вводя­чи у розповідь історію з гусаком, Конан Дойль перевірив, чи можна насправді при­мусити гусака проковтнути дорогоцінний камінець і яким чином повернути його.

Саме ретельна підготовка матеріалу сприяла успіху таких оповідань, як «Спіл­ка рудих», «П’ять зерняток апельсина», «Чоловічки, які танцюють...» Ці оповіда­ння із зацікавленістю читали в XIX—XX століттях. А зараз оповідання Конан До­йля читають так, наче вони нещодавно написані. їх можна перечитувати багато
разів, і це заняття ніколи не набридає. І навіть Інтернет не буде спроможний су­перничати з традиційною книгою, автором якої є Артур Конан Дойль.

А такий персонаж, як Шерлок Холмс, — взагалі поза часом. Він бажаний гість у кожній родині. Обезсмертив письменник не тільки Шерлока Холмса і його по­мічника доктора Ватсона, а й потворну істоту — собаку Баскервілів. У повісті йдеться про те, як злочинці хотіли заволодіти спадком Генрі Баскервіля. Для цьо­го вони використовують старовинну легенду про страшного пса, який лякає усіх представників роду до смерті. Конан Дойль не загострює увагу читача на жорсто- костях і насильстві, однак дуже уважно розглядає соціальні умови злочину. Істо­рія з собакою — не просто плід уяви письменника. В основу сюжету лягли реаль­ні події. Створюючи повість, Конан Дойль спирається на документи, детально вивчає місцевість, де відбуваються описані ним події, традиції, звичаї людей, що там мешкають. Шерлок Холмс, розслідуючи злочин, наче тягне нитку, яка пере­творюється на клубок різноманітних знань, і цей клубок виводить детектива до заповітної мети.

Хоча твори про Шерлока Холмса присвячені боротьбі зі злом, вони залишають світлий слід у душі читача. Створені Конан Дойлем, вони добрі, вселяють в люди­ну оптимізм. Після першого прочитання того чи іншого твору Шерлок Холмс стає другом читача назавжди. Цю людину з прищуреним мудрим поглядом, яка грає на скрипці, коли є час, хочеться наслідувати. А фраза ІПерлока Холмса — «Це еле­ментарно, Ватсоне» — стала безсмертною.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 204 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz