ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 12
Гостей: 12
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Шедевр ціною в жипя (за новелою 0. Генрі «Останній листок»)

Здавалося б, зрозуміле питання: для чого художник малює? Висловити свою творчу душу, показати світ, як він його бачить, дати естетичне задоволення лю­дям. Старий художник Берман теж міг би таким чином відповісти на поставле­не нами запитання. Але найпевніше він би промовчав. Людина самокритична, Берман розумів, що за двадцять п’ять років своєї творчості він не створив тако­го полотна, яке б зігріло чиюсь душу, примусило б знавців живопису говорити про нього, про художні шедеври, створені ним, і мови не могло бути. Берман був художником-невдахою. Може, саме ця обставина наклала відбиток і на його осо­бисте життя. Берман був самотнім, пиячив і через це, мабуть, побут його був не- влаштованим. У його майстерні довгий час стояло полотно на підрамнику, яке чекало дотику пензля художника, але той все відтягував мить народження карти­ни. У Бермана просто не було ні фізичних, ні духовних сил, щоб вдихнути життя у полотно. Тут він чимось нагадує іншу людину — художницю — молоду Джонсі. Зрозуміло, у неї було багато творчих планів, може, вона й порадувала б світ своїм шедевром, але і її, як Бермана, покинули сили — і фізичні, і духовні. Але якщо Берман просто вже не вірив у свої здібності, то Джонсі спіткала тяжка хвороба. Вона захворіла на пневмонію, і життя її вгасало. Джонсі доглядала її вірна подруга Сью, якій лікар сказав, що у Джонсі є шанс перемогти хворобу. Для цієї перемоги потрібні єдині ліки — оптимізм і нестримне бажання жити. Саме цього у Джонсі і не було. Вона цілими днями лежала на фарбованому залізному ліжку, дивилась у вікно напроти, на цегляну стіну якоїсь непоказної споруди. Джонсі спостерігала, як осінній вітер зриває останні листки з плюща, і вона сама винесла собі вирок: як тільки з плюща впаде останній листок, вона, Джонсі, помре.

Якось Сью прийшла до Бермана умовити його позувати їй і розповіла про примхи хворої. Берман закричав: «Що, хіба ще є такі дурні, щоб помирати через листя, яке осипається з клятого плюща?» Але останньому листку плюща не суди­лося впасти. Коли наступного ранку після вологої, непогожої ночі Джонсі попро­сила відкрити штору, щоб поглянути на плющ, вона не могла вимовити жодного слова від здивування. Якимось дивним чином листок плюща переселився з гілки на цегляну стіну. Перед очима Джонсі була не обридлива стіна, а величезне по­лотно справжнього генія. Виконаний фарбами на стіні листок плюща був живий, здавалося, він тріпотів на вітрі, його світло зігрівало душу Джонсі, у неї не було сили відірвати погляд від цього фантастичного творіння. Разом із красою листка у дівчину входило жадання жити. На радість Сью, вона мінялася щомиті. Не потрі­бен був лікар, щоб зрозуміти: життю Джонсі нічого вже не загрожує.

Так вийшло, що повернення Джонсі до життя збіглося зі смертю старого ху­дожника Бермана. Це він створив шедевр за вікном. Збулась мрія Бермана нама­лювати щось особливе, те, що до нього не робив жоден інший. Берман перевершив свою мрію. Він не просто вразив погляд досвідченого цінителя живопису — він повернув до життя людину. Щоправда, про свою перемогу над негодою Берман так і не дізнався. Він помер від запалення легенів. Створюючи свій шедевр на сті­ні, він застудився, що й призвело до трагічного наслідку. А може, річ не тільки у застуді, а й у тому, що нічого краще за картину на стіні він у своєму житті вже не створив би. А для художника це страшніше за будь-яку хворобу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 181 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz