ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 21
Гостей: 21
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Коли прокидається голос крові (за оповіданням Дж. Олдріджа «Останній дюйм»)

Що означає для хлопчика жити без батьківської уваги і любові? Десятирічний Деві, герой оповідання Джеймса Олдріджа «Останній дюйм» знав це як ніхто інший. Для свого батька він був наче чужий. Батько не цікавився життям Деві: з ким він дружить, як вчиться, чим захоплюється. Для Деві це було нестерпним. Хлопчик був мрійливим, ніжним, уразливим. Він шукав підтримки у матері, але вона була завжди роздратованою, зайнятою, і Деві замкнувся у собі. Може, таке відчуження батька до Деві можна пояснити тим, що батько й мати не могли порозумітися, — Бен не від­чував родинних зв’язків із жінкою. Для хлопчика батько був цікавим. По-перше, він був пілотом літака, по-друге, захоплювався підводною зйомкою акул. Зрозуміло, що й керування літаком, і занурення в глибини з аквалангом вимагали не тільки май­стерності, а й незвичайної мужності. Хлопчик хотів стати справжнім чоловіком, та йому саме і бракувало мужності, рішучості, і тут приклад батька був неоціненний.

Коли батько запропонував летіти разом із ним в Акулячу бухту для зйомок акул, хлопчик не вагаючись погодився. Це таке щастя — бути разом із батьком, взяти участь у справжній чоловічій справі.

Ми вже казали, що Деві бракувало мужності, рішучості, і тому він злякався, коли дізнався, що ніхто не знав, куди вони вирушили з батьком, і тому їх ніхто не врятує. З боку моря підійти на судні буде неможливо — заважатимуть рифи; а пекельна пустеля неприступна для надання допомоги з суші, але найголовніше — жодна душа не знала, де вони. Батько навіть не потурбувався про це. Ще раз під­креслив свою байдужість до сина.

Як показали останні події, Деві хвилювався недаремно. Під час чергового за­нурення у глибини з камерою Бен був тяжко поранений акулами-хижаками. Пра­ва рука майже зовсім одірвана, ліва була схожа на шматок пожованого м’яса і дуже кровоточила, ноги у крові і теж порізані. І у цій критичній ситуації стало­ся диво — перевтілення боязкого Деві на мужню людину, яка готова за будь-яку ціну врятувати батька. Він допомагає пораненому дістатися до літака і сам замість батька сідає за штурвал. Тут Деві потрібні були неабияка мужність, вміння воло­діти собою, сила волі, адже він ніколи не керував літаком, і тільки вказівки бать­ка, який міг будь-якої миті знепритомніти, допомагають Деві підняти у повітря машину і благополучно повернутися додому.

Під час польоту сталося ще одне диво. Це було перевтілення Бена, батька Деві, на людину, яка відчуває кровний зв’язок із сином. Уперше з моменту народжен­ня Деві Бен відчув себе справжнім батьком, який несе відповідальність за життя своєї дитини.

Назва твору «Останній дюйм» дуже символічна. Це був останній дюйм не про­сто до порятунку життя. Це був останній дюйм, який належало подолати батькові і сину один до одного, дюйм до духовної спорідненості. І відтепер цю спорідне­ність, поки житимуть обидва, не зруйнують жодні життєві обставини.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 223 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz