ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

«Лист до сина» - присвячення усьому поколінню (за віршем Р. Кіплінга)

«Коли ти знаєш ціну щохвилини...» — писав поет Кіплінг. А що це означає? Ціна хвилини — це ціна чиїхось життів, коли літак, що зазнає аварії, стрімко па­дає на землю. А в той час на землі народжуються діти, пробуджується до життя вулкан, що довго спав; хтось завершує багатолітнє дослідження в ім’я людей у якійсь галузі науки. Але Кіплінг не просто сказав: «Коли ти знаєш ціну щохвили­ни» — він додав: «...коли від неї геть усе береш». А що це означає? Можна якийсь

 

час перебувати у бездіяльності, але сповна взяти від минулих хвилин або секунд. Можна одержувати насолоду від дзвону струмка, шуму вітру, співів птахів. А мож­на присвятити свій вільний час родині, друзям.

Але є й інша ціна кожній хвилині. Можна зустрітися із сильними цього сві­ту або, загубившись у юрбі, рухатися, підкорившись загальній волі, і врешті-решт прийти до будь-якої мети або вирішити проблему, що давно вже назріла. Кіплінг підкреслює:

Коли в юрбі шляхетності не згубиш, а бувши з королями — простоти, коли ні враг, ні друг, котрого любиш, нічим тобі не можуть дорікти...

Якщо раптом ці риси — шляхетність і простота — перестануть бути твоїми супут­никами, то ніякі наступні дії не принесуть такій людині радості, щастя і вдачі. Треба, на думку поета, жити так, щоб ані ворог, ані друг нічим не змогли б докорити. Ось візьмемо, наприклад, перекладача вірша Кіплінга — українського поета Василя Сту- са. Він був саме тією людиною, яка не загубилася в юрбі, не принизила себе перед тими, хто переслідував його за інакомислення. Василь Стус був справжнім патріо­том України, любив український народ. Саме завдяки таким людям, як Василь Стус, Україна завоювала незалежність. Саме до нього можна в повній мірі віднести слова Кіплінга: «...коли ні враг, ні друг, котрого любиш, нічим тобі не можуть дорікти».

Повернемось до початку вірша. У перших рядках є такі слова, як «залізний спокій». Саме це словосполучення, метафора, відтворює особливий настрій у чи­тача. Ми починаємо співпереживати і авторові, і літературному герою, оскільки ми самі прагнемо, всупереч загальній паніці, «жорстокій хулі», розчаруванням, зберегти залізний спокій.

У житті чимало перешкод на шляху досягнення людиною заповітної мети, але треба, як закликає Кіплінг, «вміти ждати без утоми» і при цьому не піддаватися злобі, — інакше кажучи, за будь-яких обставин ти мусиш залишатися людиною.

Якщо треба заради порятунку знайомої чи незнайомої тобі людини поставити на кін всі свої надбання, то справжня людина зробить це не вагаючись. Згадай­мо баладу Стівенсона «Вересовий трунок». Старий бровар навіть не шкодує життя рідного сина і свого також заради збереження таємниці вересового напою, якою пікти володіли багато поколінь. Не втратив гідності у юрбі Делорж, герой балади Шіллера «Рукавичка». Знали ціну кожній хвилині і старий пікт, і лицар Делорж, чиє життя висіло на волосинці, коли він вийшов на арену з хижаками, щоб під­няти рукавичку своєї дами. Цінував кожну мить життя і герой балади Міцкевича «Альпухара» доблесний Альманзор. Він пожертвував своїм життям заради свободи свого народу — маврів — і справедливості.

У реальному сучасному житті можна знайти людей, яких хочеться наслідува­ти. Серед таких я б міг назвати першого космонавта вільної України Леоніда Ка- денюка. А хіба не приклад для наслідування — істинні патріоти України боксери брати Клички?..

Полонять душу читача рядки «Листа до сина»:

Коли ти знаєш ціну щохвилини, коли від неї геть усе береш, тоді я певен: ти єси людина і землю всю своєю назовеш.

Звертає на себе увагу назва перекладу «Лист до сина». У самому тексті нема звернення до сина і навіть згадки про нього. Але сам вірш кожен із нас сприймає як пораду навченої життям людини молодшому поколінню. А син — узагальне­ний образ цього покоління.



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 457 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz