ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 21
Гостей: 21
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Друг двору - підйомний кран

Дуже давно у нашому дворі знесли один з будинків. На пустирі у хащах лопу­хів та кропиви мешкали собаки. Вранці вони несамовито гавкали, вили, будили мешканців.

Але ось прийшли будівельники, обнесли пустир високим металевим парканом, пригаали техніку, і робота закипіла. Вирили котлован, а потім почали споруджу­вати фундамент. Коли початкова стадія робіт була завершена, на будівельний май­данчик важкі машини на спеціальних платформах почали завозити конструкції під­йомного крану. Складальники цієї машини діяли злагоджено, і за лічені дні ажурна башта крану, пофарбована у яскравий жовтий колір, піднеслася над двором. Потім зусиллями складальників у крана з’явилися стріла й кабіна крановщика.

Декілька днів підйомний кран ретельно налаштовували, випробовували. Він став справжньою прикрасою нашого двору. Ввечері, коли зовсім темно, на його стрілі засвічуються червоні сигнальні вогні. Знизу кран усю ніч освітлює прожек­тор. Тож і вночі кран виглядає урочисто і святково.

Робота крану починається дуже рано і триває до сутінок. Навіть у своїй квар­тирі я чув, як працював підйомний кран. Його двигуни, елементи, що рухають­ся, видавали різні звуки: то протяжливі, то короткі, то легкі, а то надривні. Іноді здавалося, що підйомний кран скаржився на щось, гнівався, і тоді він важко ухав, іноді зітхав. Час від часу десь у височині лунали дзвінки — це крановщик подавав будівельникам відповідні сигнали, які вказували, на що треба звернути увагу.

А потім цілий тиждень кран мовчав, будівництво завмерло. Виявилося, у під­йомного крану вийшла з ладу якась система і кран потребував ремонту. У дво­рі одразу ж стало якось сиротливо, начебто нас покинув друг. А коли підйомний кран знову почав рухатися, ми всі дуже зраділи.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 110 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz