ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 47
Гостей: 47
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Гніздо на даху будинку (твір-оповідання з власного досвіду)

Ось вже який рік поспіль я проводжу літо у селі Іванівка у нас на Слобожан­щині. Село невелике, два десятки дворів, колись тут вирувало життя, а потім мо­лодь почала від’їжджати до міста. Поїхали й мої батьки — мама з татом, але свої корені не забувають: приїздять не лише відпочити, а й попрацювати. Я теж не тільки байдики бити приїжджаю до бабусі з дідусем, а й допомагати по господар­ству.

Наше село примітне тим, що на дахах кількох будинків та інших високих спо­рудах, і навіть на стовпах мережі електропередач можна побачити гігантські гніз­да. Деякі з них досягають у діаметрі півтора-два метри. Це помешкання білих ле­лек. Будівельним матеріалом стають хмиз і гілки дерев. Гнізда великі, не менше метра. Коли б я не приїздив у це дивне село Іванівку, жодне гніздо не пустує.

Я помітив: щоразу, коли я після довгої перерви бачу гніздо, воно змінюється, збільшується, я кажу про гніздо поблизу нашого подвір’я, але те ж саме відбува­ється і з рештою гнізд. Дідусь розповідав, що лелеки, повертаючись з далекої Аф­рики, поселяються в тому самому гнізді протягом декількох років. Щороку вони добудовують гніздо, збільшують, я із задоволенням спостерігаю за цими білосніж­ними птахами. Які ж вони красиві: чорна смуга на крилах, яскраві червоні ноги. А як граціозно вони ширяють над селом.

Дідусь допомагає лелекам, і я разом із ним. Для того щоб привабити в ці краї ще більше білосніжних птахів, мешканці села установили на стовпах платформи для гнізд лелек. Ми разом з дідусем збудували одну з таких платформ. Ми збили дошки у вигляді величезного квадрата. Цей квадрат, щоправда, поставили на даху не нашого будинку, а щойно збудованого по сусідству — там оселилася молода сім’я. І ось на цій дерев’яній платформі лелеки звили гніздо.

— Ці птахи неодмінно принесуть молодятам щастя, — сказав дідусь, — як ко­лись лелека принесла щастя й нам з бабусею, коли ми були ще зовсім молоді.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 141 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz