ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Етажерка в моїй кімнаті (світло минулих поколінь)

Наша трикімнатна квартира досить сучасна. Нові красиві меблі, багато техні­ки. Моїм друзям завжди цікаво у нас. Вони із задоволенням розглядають квіти, якими займається моя мама. Заходячи у мою кімнату, хлопці звертають увагу на одну річ із меблів. Це — етажерка. Хто не знає, що це таке, поясню: це відри­ті полиці на стояках. У сучасній квартирі це рідкість. У нас є й велика книжкова шафа. Вона стоїть у кімнаті батьків і вміщає ряди повних зібрань творів класич­ної літератури.

На моїй етажерці теж чимало цінних книжок, але річ не в них, а в самій ета­жерці. Це — сімейна реліквія. їй понад сто років. Кажуть, її зробив сільський умілець-червонодеревець. Мій прапрадід був земським лікарем. Він лікував бід­них селян безкоштовно, його всі поважали, зверталися по допомогу саме до ньо­го. Кажуть, він урятував життя дочці тесляра. Той на знак подяки зробив своєму рятівникові етажерку. Навіть важко пояснити, як етажерка уціліла під час рево­люцій, пережила війни — одне слово, благополучно дожила до наших днів — це особлива історія.

Зараз вона стоїть у моїй кімнаті, і її можна роздивлятися годинами. Якщо не знати її історїї, все одно важливо, що ця річ старовинна. Вона зроблена з модри­ни; кожен її стояк — справжній витвір мистецтва. Майстер мав не тільки багату фантазію, він був ще й освіченою людиною. Основні дерев’яні конструкції оздоб­лені орнаментом, і неабияким — тут є елементи й давньої культури. Він прикра­сив етажерку фігурками персонажів із байок Крилова. Дерево потемнішало від старості, а може, від особливого лаісу. Етажерка стоїть поряд з моїм письмовим столом.

Одного разу на дверях будинку нашого міського драмтеатру ми прочитали об’яву, що для оформлення сцени на новий спектакль потрібні старовинні меблі. Звісно, театр брав їх в оренду. Так наша етажерка деякий час слугувала театраль­ним реквізитом.

я дивлюсь на етажерку, від неї йде якесь тепло. Вона наче з’єднує різні поко­ління нашої сім’ї.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 144 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz