ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Суспільно-побутові пісні. Доля українського народу в козацьких, рекрутських та чумацьких піснях

I.      Головні герої козацьких пісень. (У добу козаччини головним героєм і вихов­ним ідеалом став козак як втілення всіх чеснот справжнього українця, мужній лицар-визволитель, безкорисливий захисник скривджених і знедолених.)

1.     Образи-символи козацьких пісень. (Особливу увагу слід звернути на змалю­вання в піснях козацького чуба як символу незалежності товариства лицарів.)

II.     Лейтмотив рекрутських пісень. (Якщо в козаки українець ішов по добрій волі, то в рекрути його «забривали». Наруга над духовним світом юнака — головна ідея рекрутських пісень.)

1. Тематика рекрутських пісень. (У цих піснях показано важку примусову сол­датську службу, повернення рекрута додому хворим, морально покаліченим або його смерть у війську чи в дорозі. Ці твори реалістично змальовують ха­рактерні моменти соціальної несправедливості: жеребкування під час набо­ру, спроби викупу сина, заміну його на іншого, переважно сироту.)

III.     Чумацькі неписані закони. (Самовіддана вільна праця чумаків, справедливість при розподілі прибутків, людяність, допомога сиротам і вдовам високо ціну­валися в народі.)

1.     Тематика чумацьких пісень. (У дорозі чумаків постійно чекали труднощі, тому більшість чумацьких пісень відображає трагічну подію — смерть чу­мака в дорозі або його хворобу.)

2.     Провідні мотиви і символи пісень. (Основними у чумацьких піснях стають мотиви, пов’язані з прагненням до волі як духовної свободи, можливості вибору життєвого шляху. Головний символ — дорога, вона непередбачена як саме життя.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 133 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz