ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Показ історичного минулого українського народу (за поемами Т. Шевченка «Тарасова ніч» та «Іван Підкова»)

Творча палітра Т. Шевченка дуже різноманітна. Тема історії рідної батьківщи­ни завжди хвилювала поета. Україна, як багато почуттів вкладено в це слово! Яка вона велична, неповторна у своїй мальовничій красі! Україна... Це гіркий полин на козацьких могилах і освячені багряною кров’ю поля жорстоких битв із заво­йовниками, широкі степи, що чули плач полонянок і стогін бранців...

Тому невипадково у ранній період своєї творчості Т. Шевченко багато уваги приділяв історичній тематиці. Однією з головних тем його поезій є боротьба укра­їнського народу проти поневолення польською шляхтою. Так виник задум поеми «Тарасова ніч», в основу твору покладено події 1630 року, коли відбувся бій ко­заків проти військ польського гетьмана С. Конецпольського під Переяславом. На чолі боротьби стояв Тарас Трясило, також згадуються імена Наливайка, Павлю- ги — це справжні борці за волю України. Т. Шевченко високо підносить героїзм українського народу в боротьбі проти зовнішніх ворогів. Минуле України проти­ставляється тяжкому сучасному становищу народу. Автор запитує: де ж поділась доля-воля, про яку тільки кобзарі співають:

Тії слави козацької Повік не забудем!

Приваблювала Шевченка і тема боротьби українського народу проти турець­ко-татарських загарбників. Вперше вона порушена в поемі «Іван Підкова». Голов­ний герой — особа історична, походив із молдаван, але був козаком. Т. Шевчен­ко говорить про давно минулі часи, які протиставляються сучасному становищу України. Висловлюється туга за тим, що «було колись добре жити на тій Україні». Поет постійно прагне протиставити жахливому сучасному колишню волю Украї­ни, про яку тепер тільки високі могили з вітром розмовляють.

Тому й розкриває митець образ Івана Підкови як мудрого отамана. Він наді­лений надприродною силою. Ця гіперболізація бере свій початок від фольклору. Так малював народ героїв у легендах, піснях, думах, таким він бачив своїх предків. Ми бачимо І. Підкову дуже сильним. Він підняв шапку — і човни стали, затихло море. Отаман завжди радиться з козаками, розмовляє, як з рівними, знявши шап­ку, в похід веде їх тільки тоді, коли вони погодились на це.

Безумовно, поема Т. Шевченка підносила гордість народу за своє минуле, збу­джувала патріотичні почуття.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 114 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz