ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Вічна пісня дитинства за повістю М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять»

Михайло Стельмах — цікавий, самобутній, талановитий письменник. Один із видатних і вдумливих художників слова. Він одночасно поет і прозаїк, драматург і фольклорист, публіцист і кіносценарист.

Одним із кращих автобіографічних творів української літератури XX століття є повість «Гуси-лебеді летять». В її основу лягли спогади майбутнього письменни­ка про своє дитинство, що минуло в подільському селі. Тому й розповідь ведеться від імені сільського хлопчика Михайлика.

Над хатою Стельмахів часто пролітали лебеді, і від їх лету чути було звук, схо­жий на звук далеких дзвонів. Дід говорив, що так співають лебедині крила. Від споглядання перельоту цих чудових птахів хлопчику ставало на серці і радісно, і сумно. Він знав, що лебеді полетіли «на тихі води, на ясні зорі».

Ще одним дивацтвом Михайлика було бажання читати. Хлопець перечитував усе, що тільки потрапляло йому під руку. Хоча мати й гримала часто за те, що син не може відірватися, мов заворожений, від книжки, і погрожувала викинути їх у піч, та все ж читання не припинялось.

Дуже любив Михайлик, коли навесні мати починала діставати з комори, скри­ні, з-під сволока і навіть з-за божниці свої вузлики з насінням. Вона радісно пере­бирала своє добро і в мріях вже бачила себе серед літа поміж зеленого зілля. На­сіння для неї було святим.

Але стався випадок, коли Михайлик віддав останнє гарбузове насіння молодій жінці з маленьким хлопчиком. Це були біженці з Херсонщини. Жінка була голод­на, виснажена, вона наважилась попросити шматок хліба у багатія, але той від­мовив. І тоді Михайлик швидко висипав у пелену сорочки хлопчика це насіння. Жінка довго дякувала рятівникові за його милосердя. А мати зовсім не сварила Михайлика, а, навпаки, схвалила його вчинок.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 574 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz