ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Моральний вибір: добро чи зло?! (За повістю-притчею Б. Харчука «Планетний»)

Життя... Таким коротким воно здається для кожної людини. А як багато хо­четься зробити! Ще маленькою людина прагне самоутвердитися, пізнати нове, ці­каве, корисне, розібратися, що таке добро і зло. Дійсно, людина сама визначає власні бажання. Що хоче отримати: здоров’я, кохання, матеріальне благополуччя, владу над іншими...

у сучасному світі кожен намагається протистояти лиху, кривді, жорстокості, захищаючи добро, правду, справедливість. Як герой твору Б. Харчука «Планет- ник», так і будь-яка людина опиняється в конфліктних ситуаціях і мусить сама обирати правильний шлях. Тому герой твору повсякчас прагне довести людям свою щирість, чуйність, але вони не завжди її сприймають. Всі життєві негаразди односельці пов’язують з Планетником — з представником, на їхню думку, нечис­тої сили. Згадаймо епізод, коли одного року великі зливи, а згодом посуха завда­ли шкоди врожаю і люди звинуватили його. Навіть прокляли Планетника і ви­рішили стратити, спалити. Хлопець в ув’язненні, бідолашна мати за допомогою квітучого нарциса звільняє сина. Планетник, перетворившись на вогняну кулю, відлітає у небо. Герой так і не встиг пізнати більшого, щоб і далі творити добро на благо інших.

Безумовно, зла в нашому житті теж багато. Воно зумовлене багатьма обстави­нами. Але необхідно, за словами Планетника, жити «...у згоді з людьми, з усім...» Прислухатися до порад інших, «...ти дій — для людських поколінь. І не покла­дай рук».

Головного героя назвали Планетником, бо він зумів накликати дощ, стягнув­ши хмари. Він — символ незламного духу природи. Вони віддзеркалюються одне в одному. І кожна людина, людський рід — з кореня добра і зла...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz