ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 28
Гостей: 28
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Серце матері, сповнене любові (за баладою «Смерть матері Юговичів»)

Скільки існує людський рід, стільки йде боротьба за незалежність, свободу, за мирну працю на своїй землі, за свою родину. І українські думи, і руські билини, і сербські юнацькі пісні розповідають нам по далеке минуле, у якому людей різних національностей поєднувало одне: бажання жити у злагоді, ростити дітей, пиша­тися ними, вчити їх цінувати життя. Але завжди були такі, кому не до вподоби чужі мрії про щастя, вони намагалися зруйнувати, знешкодити все, щоб володіти не тільки чужими землями, а й чужими душами. І всюди зустрічали опір, відсіч.

Відтоді, як відбулася битва на Косовому полі між сербами і турецькими пол­чищами, минули віки. Війна — трагедія для кожної людини. Не менше мужності, щоб здобути перемогу, виграти війну, треба і тим, хто залишається вдома — ма­терям і дружинам. Дев’ять синів Юговичів виростила мати. Вони воювали у вій­ську на Косовому полі, і всі склали голови, не відступивши перед ворогом. Поліг там і Юг-Богдан, батько цих доблесних воїнів. Свідченням того, що це були люди незрівнянної мужності, є милість Бога, який дав матері «очі соколині... білі кри­ла лебедині». «Тож вона майнула на Косове», де й побачила синів і свого мужа мертвими. Балада не описує сам бій, але за допомогою деталей ми можемо уявити весь його жах. Цей жах уже в тому, що мати «бачить мертвих Юговичів дев’ять, десятого — батька Юг-Богдана». Атрибутами їхньої слави є дев’ять списів, що в землю вбито, а на кожнім тім списі сидить ясен сокіл. Із соколом ми асоціюємо душі загиблих героїв. А ще при кожному воїні кінь стоїть юнацький, а ще при кожному — лев прелютий. Кінь юнацький — це відвага, а лев прелютий — нена­висть Юговичів до ворогів.

Звідки мужність у синів? Від батька Юг-Богдана, а ще від матері: коли «заіржа­ли дев’ять добрих коней, заревіли дев’ять лютих левів, дев’ять соколів заклетотали, і сльози гіркої не зронила» матір, бо «тверде старенька мала серце». А чому не плака­ла мати? Вона розуміла: загинули сини за свободу землі рідної. Незламну твердість духу виявляє мати, коли плачуть невістки, що водночас стали вдовами. І лише тоді не витримало серце матері, коли два ворони-круки принесли старенькій юнацьку руку. «Серце тут напружилося в неї, з болю серце в неї розірвалось...»

Тут напрошується висновок: разом із синами і чоловіком загинула й мати у боротьбі за рідну землю. Ця балада — гімн матері. Вона виховує в душах юних чи­тачів любов до рідної землі, патріотизм, гордість за дідгв-прадідів. І тут неважливо, якої національності були герої, оспівані у баладі, — головне, що за своїм емоцій­ним напруженням вона поза кордонами, поза національними відмінностями.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 244 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz