ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Про що я думаю, читаючи балади

В основі балад лежать переважно історичні теми, легенди. Герої балад — люди сильні духом, мужні, які борються за справедливість, які навіть ціною власного життя готові відстоювати свої принципи, знають ціну дружби, є захисниками бід­них — одне слово, усіляко протистоять злу. Балади знайомлять нас із життям і по­бутом різних народів, з їхніми традиціями.

Одна з народних балад, яка належить англійському фольклору, розповідає про безстрашного Робін Гуда. Це славетний борець за справедливість, захисник усіх пригноблених і бідних.

Читаючи баладу «Робін Гуд і герфордський єпископ», я дізнаюсь, що Робін Гуд, ватажок лісних розбійників, полонив злого єпископа:

В Барнеській долині сталося це.

Де ліс зелений ізріс...

В епізоді з полоном злого єпископа виявляються найрізноманітніші риси ха­рактеру Робін Гуда. Перед нами постає людина з почуттям гумору, життєрадісна. Він усвідомлює свою правоту, тому що бореться за справедливість. Ми дізнаємо­ся, що великий розбійник не жадає крові. Це показала описана в баладі зустріч з полоненим єпископом. Єпископ тремтить від страху, почувши слова розбійників. А що ж Робін Гуд?

І за руку єпископа Робін повів У Барнеську долину...

А скінчилося все тим, що після знайомства с ватажком

Танцював той єпископ і дуже радів.

Що з лісу вийшов живий.

Робін Гуд — справедливий розбійник. Який сенс у страті єпископа? А ось триста фунтів «з товстого єпископського гаманця», що відрахував Крихітка Джон, дуже до діта простим людям. А для єпископа ця зустріч стане повчальним уро­ком на все життя.

Літературні балади, як і народні, справляють великий емоційний вплив на чи­тача. Надовго залишається у пам’яті сюжет однієї з них. Я згадую баладу А. Міц- кевича «Альпухара», де Альманзор, мавританський король, заради знищення во­рогів заражає їх страшною хворобою — чумою. Він удає, що переходить на бік ворога. Іспанці задоволені таким вчинком, і вождь іспанців, що розгромив мав­рів, не відчуває пастки. Він по-братерськи обіймає мавританського короля, цілує його і заражається чумою. І ніхто не вийшов із гір Альпухари живим — усіх ско­сила чорнокрила хвороба.

В основі іншої літературної балади лежить стародавня шотландська легенда про піктів. Батько й син варили із вересу дивовижний хмільний напій. І пікти за­знали нападу поневолювачів, які жадали дізнатися таємницю виготовлення верес- кового трунку. Але і тут показано мужність людини, яка не просто не виказала таємницю, але ціною життя свого сина і власного довела, як її народ ненавидить загарбників.

Драматизмом сповнена і балада Гете «Вільшаний король». Вона повна міс­тичних подій, у ній описано трагедію хлопчика, якого переслідує жах. І тут юного героя наздоганяє смерть. Ця балада, як і інші, сповнена смутку...

Чим цікаві ці старовинні твори нам, тим, хто живе у XXI столітті? Ці балади — своєрідний культурний місточок між сучасністю і сивою давниною. У них оспіву­ються ті людські цінності, якими дорожать і наші сучасники.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 111 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz