ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Що поєднує героїв балад Р. Л. Стівенсона і А. Міцкевича

Герої балад — не велетні, не прибульці з інших галактик — вони звичайні земні люди, яким не байдужа доля батьківщини, народу. Вони живуть і вмирають в ім’я майбутнього, в ім’я свободи і незалежності своєї батьківщини.

Легенда, що покладена в основу «Верескового трунку» Р. Л. Стівенсона, до­носить до нас яскраві прикмети того часу. Ми, наприклад, дізнаємося про піктів. Це люди карликового зросту. Але ці маленькі люди володіти таємницею великого мистецтва — приготування напою з вересу. Вічнозелені кущі вересу рясно вкри­вали місцевість, де жили пікти.

трунок, за мед солодший,

Міцніший, аніж вино...

Багато було бажаючих вивідати у піктів таємницю виготовлення чудо-напою із вересу. Цією таємницею володіли батько й син, які потрапили у полон. Васал королівський

В розколині між камінням Двох броварів знайшов.

Витягли бідних піктів Миттю на білий світ...

Від них вимагали одного: розкрити таємницю приготування верескового на­пою — трунку. Батько, здавалося, був готовий це зробити, але в нього була одна жахлива умова — він не хотів, щоб син став свідком його зради. За проханням батька «хлопця отрочих літ» зв’язали і скинули з кручі. І тут ми починаємо ро­зуміти, яку мужність, силу духу треба було мати батькові, який по суті присудив свого сина до страти. Це був не вирок, а хитрість старого, яка допомогла зберегти таємницю. Син міг виявити легкодушність і під тортурами виказати таємницю, а ось старий ціною власного життя і життя сина зберіг її. Він, виявляється, і не ду­мав нікому розкривати таємницю верескового трунісу.

Підходить до старого пікта герой балади Адама Міцкевича Альманзор. Коли побачив король мусульманський, «що сили більше нема в обороні», що його загін розбито, «сміло прорвавшись крізь ворога стріли, втік від страшної погоні». Аль­манзор утік, щоб згодом повернутися. Невдовзі вождь ворогів дізнається, що ко­роль мусульманський скорився і сам прийшов, кажучи, що буде молитися їхньо­му Богові, вірити їхнім пророкам. Його прийняли, йому повірили, але Альманзор приніс із собою підступну зброю. Перед ворогом стояв сміливий, безкомпроміс­ний воїн, вірний син мавританського народу. Він, здорова людина, заражається чумою навмисно, щоб потім передати страшну хворобу ворогам, помстившись за тих маврів, що загинули в бою.

...Я гордий і радий.

Що відплатив вам одразу.

Я одурив вас: прийшов я з Гренади,

В дар вам принісши заразу...

Помстився Альманзор, хитрість його спрацювала:

Прудко іспанці біжать, мов од кари!

Вслід їм — чума чорнокрила.

Жоден не вийшов із гір Альпухари...

Цих героїв — пікта і Альманзора — об’єднує те, що вони готові пожертвувати власним життям заради ідеалів свого народу, заради свободи рідної землі. І якщо не вдалося досягти великої мети у бою, то можна діяти і після бою. І вийти вреш­ті-решт переможцем навіть ціною власного життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 125 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz