ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Правила лицарської честі

I.     Хто такий справжній лицар. (Усі ми знаємо, що слово «лицар» у перекладі з ні­мецької мови означає вершник. У феодальній Європі — людина, яка належить до військово-дворянської знаті. Це слово — лицар — має ще одне, переносне значення — «великодушна, самовіддана, благородна людина», краща за всіх, чес­на. Було й таке, що все це поєднувалося, і якщо лицар виконував свої обов’яз­ки і йшов когось захищати, він був саме таким: великодушним, самовідданим.)

II.     Лицарі з роману В. Скотта «Айвенго». (Лицар храмовник Бріан де Буагіль- бер, хрестоносець, безчесна людина, яка заподіяла стільки лиха Ребеці; лицар Фрон де Беф, грубий і жорстокий; лицар де Брасі, що був головним у війську принца Джона; Лицар Позбавлений Спадщини, переможець турніру, лицар Айвенго. Всі вони різні, але тільки дехто з них поєднує в собі кращі якості: сміливість, благородство, чесність.)

III.     Правила лицарської честі, за якими мають жити лицарі.

1.     Благородство лицаря. (Позбавлений Спадщини розмовляє зі зброєносцями тих, хто улаштував турнір, на якому він одержав стільки лаврів. За законом ратного поля лицар, що здобув перемогу, забирає коня, зброю або одер­жує за них викуп. Лицар Позбавлений Спадщини чотирьом зброєносцям сказав, щоб вони передали благородним лицарям привіт і його намір узяти викуп, але він візьме тільки половину усієї суми. Зброєносцю ж Бріана де Буагільбера відповів, що не візьме ні обладунків, ні викупу, тому що їхній бій ще не закінчився і вони ще зустрінуться: де Буагільбер сам викликав лицаря Позбавленого Спадщини на смертний бій, і забути це важко. І до­дав, що вважає де Буагільбера своїм смертельним ворогом. Залишившись наодинці зі своїм слугою, лицар Позбавлений Спадщини сказав: «Досі... честь англійського лицарства не постраждала у моїх руках».)

2.     Повага до ворога. (Після поранення за Айвенго доглядала Ребекка. Ми­нуло вісім діб, і лицаря поклали на кінні ноші, переправляючи з будинку.

де тимчасово жив Ісаак, батько Ребекки. Зустрілися по дорозі з де Брасі і його товаришами. Айвенго назвався, коли де Брасі побачив пораненого лицаря, бо подумав, що потрапив до полону саксонським розбійникам. Де Брасі додержувався суворих понять про лицарську гідність, які заперечу­вали будь-яке насильство над лицарем, що був у безпорадному стані. Не­зважаючи на те, що перед ним був його суперник, де Брасі наказав слугам віднести його в одну з віддалених кімнат замку.)

3.     Прагнення перемоги і слави. (Коли поранений Айвенго опинився у замку Фрон де Бефу і за ним доглядала Ребекка, почалася облога замку. Айвенго так хотілося бути з тими, хто зараз там, у бою. Він відповідає дівчині, яка нагадує про його слабкість через хворобу, що бути бездіяльним, коли інші лицарі б’ються з ворогами, це для нього справжня мука. «Адже бій — наш хліб насущний, дим битви — те повітря, яким ми дихаємо. Ми не живемо і не бажаємо жити інакше, як оточені ореолом перемоги і слави! Такі за­кони лицарства, ми поклялися їх виконувати і жертвуємо заради них усім, що нам дороге у житті». А потім він додав, що лицарський дух вчить ли­царів цінувати своє життя незрівнянно нижче від гідності, нехтувати будь- якими прикрощами, турботами і стражданнями, не страхатися нічого, крім безславності. «Лицарство — це джерело найчистіших і найблагородніших стосунків, опора пригноблених, захист ображених, оплот проти свавілля володарів! Без нього дворянська гідність була б порожнім звуком. І свобо­да знаходить кращих покровителів у лицарських списах і мечах!»)

IV.     Про що я думаю, читаючи роман «Айвенго». (Бути людиною важко, бути ли­царем — важче утричі. Це звання, високе і почесне, підносить людину до рівня вимог, що висувають до представника лицарства. А це означає, що його виріз­няє з-поміж інших людяність, гідність, сміливість, сила духу, благородство.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 526 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz