ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Тарас Бульба - справжній бойовий товариш

1.     Час, що виховав таку людину, як Тарас Бульба. (У повісті зображені події, що відбувалися у XVII столітті. Важко було Україні, тому що іноземні загарбники не давали спокою українському народові, намагаючись підкорити його. Такі козаки, як Тарас Бульба, були загартовані життям. Він «мав себе за поклика­ного оборонця віри православної».)

2.     Рішення Тараса зробити з синів справжніх козаків. (Не давши синам насоло­дитися життям у рідній оселі, позбавивши радості від спілкування з синами свою дружину, Тарас вирушає з Остапом та Андрієм у Запорозьку Січ — оплот українського козацтва. Він мріє про те, «як пишатиметься першими лицар­ськими їхніми вчинками і на війні, і на бенкетах...»)

3.     промова Тараса Бульби перед козаками. (Напередодні жорстокого бою сказав старий полковник Тарас Бульба своє слово про товариство, бо немає у світі нічого святішого за нього.)

4.     Батько карає свого сина за зрадництво. (Серед запеклої боротьби з ляхами на яісусь мить побачили козаки, що ворог розгубився. Але Тарас на радісний ви­гук «От і наша взяла!» — відповів, що «не зовсім наша взяла». І тут всі побачи­ли, як відчинилася брама «і вилетів з неї гусарський полк». Попереду був його син Андрій. А потім стояли один перед одним батько й син.)

5.     Перед очима батька Остап потрапляє у полон. (Ще одного удару зазнав старий полковник. Він бачить, як б’ється його старший син, і гордістю сповнюється його серце. Але ж бачить і те, що «на Остапа вже наскочило раптом шестеро». Та не піддається Остап, і сам Тарас «рубає і б’ється, роздає гостинці і тому, й іншому». Наїсинули на шию Остапа аркан, «вже беруть, вже в’яжуть Остапа».)

6.     Підтримка батьком сина під час страти. (Бачив старий козак, як знущалися з його сина прокляті ляхи: ані слова не промовив той. Але коли нестримно бо­ляче стало Остапу, крикнув він: «Батько! Чуєш ти?» — і серед мертвої тиші роздався голос Тараса: «Чую, синку!»)

7.     «Мало не тридцять гайдуків учепилося йому за руки й за ноги». (Тарас зі своїм полком спалив вісімнадцять містечок у Польщі, він був справжнім месником за сина Остапа, за інших бойових товаришів, що загинули в боях з ляхами. Та ось полонили й самого Тараса і присудили до страшної кари. Але й тут козак не втратив гідності, мужності, думаючи про своїх козаків.)

8.     Важливі риси характеру козака, що допомагають подолати ворога. (Тарас Буль­ба — взірець мужності, великої любові до своєї землі, сили духу. Такі люди — гордість українського народу.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 189 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz