ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 14
Гостей: 14
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Про що цікаве дізналися ми, побувавши у Ліліпутії

Уявіть собі, що ви якимось чарівним способом опиняєтесь у незнайомій краї­ні. Тут все дивне, і насамперед — мешканці цієї країни. Найвищі на зріст з них не досягають вашого коліна. Дерева нагадують звичні для нас трави. Будинки меш­канців різнокольорові і так само мініатюрні. Треба докласти чимало зусиль, щоб не наступити на помешкання ліліпутів — так зветься народ цієї країни.

А як же все інше — школи, офіційні установи, стосунки між громадянами, зви­чаї? Усе мало чим відрізняється від інших держав, які населяють звичайні люди.

Перше, що нас здивує, — спосіб письма: ліліпути пишуть від одного куточка до іншого — так, виявляється, писали англійські дами. Цікаво, що в місті є такі навчальні заклади, куди мають ходити діти, яким вже виповнилося двадцять міся­ців. Тут є школи для хлопчиків і дівчаток, школи для дітей знаті, багатих батьків, але є й такі, де вчаться діти ремісників та бідних городян. Віддані своїй справі до­свідчені педагоги готують дітей до тієї діяльності, яка відповідає їхньому соціаль­ному становищу, власним здібностям і прихильностям. Цікаво, що виховання і освіта дітей з благородних родин відрізняється від тієї, що здобувають діти реміс­ників, які вже з одинадцяти років навчаються ремесла.

ГЦо мене вразило у стосунках між дітьми благородного або знатного похо­дження та їхніми прислужниками, це те, що їм не дозволяють спілкуватися, а з батьками діти бачаться двічі на рік і спілкування їхнє обмежене двома годинами. Навіть уявити важко, що ж за внутрішній світ у цих дітей! Адже батьківська лю­бов, спілкування з тими, хто допомагає тобі у побуті, виховують тебе чуйною, доброю людиною, і ти ніколи не скоїш зла, тому що чужий біль буде твоїм, крім того, діти, до яких приїздили батьки, були під наглядом вихователів, які пильно прислуховувалися, чи не скаржиться їхнє чадо на умови школи; пильно придив­лялися, чи не принесли батьки іграшки або щось солодке. Жахливе життя!

Цікаво, що громадяни, які дотримуються законів своєї країни протягом семи місяців, одержують право на деякі привілеї. З державних коштів таким законос­лухняним людям виплачується грошова премія, а понад це вони одержують ти­тул снільпела, тобто охоронця законів. Я замислююсь: що ж виходить? Якщо я не порушую законів, то мені платять за це? А як же свідомість? Як же людські цін­ності, без яких людини взагалі не існує? Невже за те, що я не порушую закону, що комусь роблю добро, мені треба отримувати гроші? Це дикість, адже людські стосунки ґрунтуються на довірі, стосунки з владою не повинні будуватися таким чином. А Гуллівер розповів ліліпутянам, що в його країні дотримання громадя­нами законів забезпечується тільки страхом кари. Це повідомлення дуже здиву­вало ліліпутів.

Гулліверу цікаво було дізнатися (і мені також), що люди, які мають середній розумовий розвиток, здатні обіймати ту чи іншу посаду. На їхній погляд, найвищі розумові обдарування не можуть замінити моральних якостей.

Я замислився. Якщо діти виховуються в жорстоких умовах, вони позбавлені батьківського спілкування, у них спартанське виховання, то чи може така людина бути чуйною? Ні, вона жорстока, не здатна співчувати. Так, вона розумна, але як же моральне виховання? Тут є якась суперечність у вихованні майбутнього гро­мадянина Ліліпутії.

Так, цікаво у Ліліпутії, але ми покидаємо цю країну і вирушаємо далі: Гулліве­ру стало відомо, що тут його звинуватили у державній зраді та інших тяжких зло­чинах. І йому треба тікати в Блефуску, щоб не загинути.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 187 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz