ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Що відбувається з людиною, коли вона «знає ціну щохвилини»

Життя людини складається з миттєвостей. Ці миттєвості можна обчислювати дюймами, коли, як у оповіданні Дж. Олдріджа «Останній дюйм» син пілота ціною величезних зусиль долає дюйм за дюймом, рятуючи життя свого батька.

Ці миттєвості можна обчислювати деревним листком, як у новелі О. Генрі «Останній листок». Варто впасти з гілки цьому останньому листку плюща — і обірветься життя Джонсі, яка у промозглім, холоднім листопаді хворіла на пнев­монію. І тут, думаючи про миттєвості, мимоволі звертаєшся до вірша Р. Кіплінга «Лист до сина». У ньому є такі пронизливі рядки, що завершують твір:

Коли ти знаєш ціну щохвилини, коли від неї геть усе береш, тоді я певен: ти єси людина і землю всю своєю назовеш.

Ціну кожній хвилині знав десятирічний Деві. Він ні на мить не зупинився, ряту­ючи життя батька. Адже він сам міг не витримати такого шаленого, нестерпного на­пруження боротьби з дюймами у пустелі, куди ніхто ніколи не прийде на допомо­гу. «Ніхто не може сюди потрапити інакше, як легким літаком», — так відповів Бен Деві на питання, чи заходить сюди хтось коли-небудь. І якби сталося так, що Деві підкорився б обставинам, здався, то загинули б і він, і його батько. І ще Бен додав: «...прикордонники нас не знайдуть. З літака вони навряд чи помітять нашу маши­ну. А суходолом ніхто сюди не добереться... І звідти ніхто не прийде: там рифи». Батько наче випробовував характер сина. Але якщо в оповіданні «Останній дюйм» хлопчик сам собі не дозволяв здатися, то в новелі «Останній листок» не підкорити­ся долі тяжко хворій Джонсі не дозволяє її подруга Сью і старий Берман. Берман був художником, і він знав, що саме Джонсі вирішила для себе: коли з плюща за вікном її кімнати впаде останній листок, вона помре. Ось і вирішив він відгукнути­ся на відчайдушне прохання Сью і по-своєму поборотися за життя молодої худож­ниці. Берман намалював листок плюща на стіні будинка напроти вікна кімнати, де лежала хвора Джонсі. «Цілу ніч періщив дощ і шаленів рвучкий вітер, а на цегля­ній стіні ще виднів листок плюща. Один-єдиний...» І коли хвора дівчина дивилася у вікно, вона незмінно бачила рукотворний листок плюща. Джонсі не знала, що це лише малюнок, і приймала листок за справжній. Звісно, цей листок не міг злетіти додолу навіть у негоду. А це означало, що не могла реалізуватися вигадка Джонсі з приводу її власної смерті. Але якщо в оповіданні Дж. Олдріджа хлопчик рятує бать­ка і себе, то тут художник Берман застудився, захворів на запалення легенів, ство­рюючи малюнок на стіні, і помер. Він наче відтягує на себе нещастя дівчини і тим самим рятує її. І тут ми знову звертаємося до вірша Р. Кіплінга:

Коли змертвілі нерви, думи, тіло, тоді я певен: ти єси людина... ти можеш знову кидати у бій...

І водночас художник Берман залишається жити у своєму шедеврі. Листок на стіні справді можна назвати шедевром, бо він вдихнув у хвору дівчинку, що ледве не померла, життя, а це означає, цей малюнок безцінний, справжній шедевр.

Ось і хочеться закінчити твір початковими рядками вірша Кіплінга:

Коли ти бережеш залізний спокій всупір загальній паніці й клятьбі... тоді я певен: ти єси людина і землю всю своєю назовеш.

Так, і Берман, і десятирічний Деві зуміли зберегти залізний спокій, як тепер кажуть, в екстремальній ситуації. Ціна цьому спокою — врятовані людські життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 202 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz