ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Твір за картиною В. 0. Серова «Дівчинка з персиками» (опис зовнішності людини). Дівчинка з пустотливими очима

Засмагла дівчинка-підліток з великими темними променистими очами, з шапкою непокірного густого волосся наче дивиться вам у душу з полотна ху­дожника Валентина Олександровича Сєрова. Чомусь не хочеться називати цю красуню персонажем картини. Вона жива, здається, ось-ось вийде з-за столу на­зустріч гостю. За мить вона, можливо, засміється і, схопивши вас за руку, потяг­не за собою в сад. Або почне показувати будинок, познайомить з його мешкан­цями. Але, на жаль, дівчинці не судилося вийти з-за столу, художник начебто зупинив мить життя — безтурботне дитинство цієї дівчинки. Такою вона за­лишиться навіки, цією картиною «Дівчинка з персиками» художник увічнив, зробив безсмертним не тільки себе, але й Вірушу Мамонтову, дванадцятиріч­ну доньку Савви Мамонтова, великого промисловця і мецената. У його підмос­ковній садибі Абрамцево гостювало багато видатних російських майстрів живо­пису. У родині Мамонтових Валентин Сєров був наче рідний, дружив із дітьми Савви Івановича — сином Всеволодом і донькою Вірушею. «Дівчинку з перси­ками» Сєров створив, коли йому ще не було й двадцяти двох років, у далеко­му 1887 році. Після цього художник прожив тільки двадцять чотири роки. Рано пішла з життя й Віруша Мамонтова.

Смагляве, з рум’янцем, що проступає крізь засмагу, обличчя Віруши відті­нене блідо-блакитним холодним фоном, який пом’якшують теплі тони фруктів. Блуза рожевого кольору підкреслює юну свіжість обличчя Віруши. Здається, що вона лише на хвильку присіла за стіл, щоб позувати художнику. Вона скоса по- глядує на нього карими пустотливими очами, у яких причаїлися веселі чорте­нята. У неї ледве роздуваються ніздрі, наче вона не може відсапатися від швид­кого бігу. Її губи серйозно стиснуті, але в них стільки дитячого безтурботного і щасливого лукавства! Дванадцятирічну життєрадісну дівчинку літньою погожою дниною так і тягне на волю — бігати, пустувати. А треба сидіти нерухомо у кім­наті за столом.

Сєрову вдалося вражаюче точно зберегти навіки мить життя чарівної дівчинки.

Юмната, де вона сидить, залита світлом. Воно вривається через вікна і грає різнобарвними відблисками усередині кімнати.

Ані хвилини не сумніваєшся в тому, що це старий російський поміщицький будинок, привертають увагу старовинні меблі, які зараз здаються незграбними та незручними.

За вікном, певно, тягнуться алеї парку, піщані доріжки — уся та чарівність, якою наскрізь пройнята кожна дрібничка цієї російської садиби.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 97 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz