ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Твір-опис за картиною Ю. Кугача «Перед святом» (опис зовнішності та дій людини). Пиріжки з жару, з полум’я

У своїх картинах художник Юрій Кугач відтворює звичайні повсякденні життєві факти і сцени. Ю. Кугач — академік живопису, його картини широко відомі спеціалістам і поціновувачам живопису. На картині «Перед святом», на­писаній 1987 року, змальовано епізод із життя звичайної селянської родини, що готується до свята.

Дівчинка дуже любить вечори перед святом. Тоді вона стає повноправною хазяйкою нарівні з бабусею і матусею. їй довіряють ліпити пиріжки, які в цій родині готують звичайно тільки на свята. Дівчинка довго чекала свята. Вона уяв­ляла, як візьме теплий, піддатливий, ароматний шматочок тіста, змаже руки олі­єю, щоб тісто не прилипало, потім зробить коржик, покладе на нього начинку і зліпить пиріжок, другий, третій... Її пиріжки ляжуть на лист поруч з материни­ми, і за кілька хвилин світлицею попливе ні з чим не зрівняний запах печеного здобного тіста.

І ось цей довгоочікуваний день настав. Вже з ранку бабуся була за клопота­ми: розтоплювала піч, просіювала борошно, замішувала тісто в дерев’яній діж­ці; мати готувала начинку для пиріжків. Першим був випечений найголовніший святковий пиріг. Він нагадує майстерно плетений килимок зі смужок здобного тіста. Неважко уявити, який аромат стоїть у світлиці. Від самого вигляду рум’я- ної золотавої скоринки слинка тече. Одразу видно, що випікали це диво вмі­лі руки.

На столі лежить ще з десяток пиріжків, готових відправитися у піч. Судячи з усього, їх ліпила мати. Дочка розминає на столі великий шматок тіста, щоб роз­ділити на рівні за розміром балабушки для пиріжхів. У бабусі — своє завдання. Вона нахилилася над діжкою з тістом, вимішує його. Її голова покрита хусткою, на ній сорочка з домотканого полотна і тепла безрукавка.

Голова матері теж пов’язана хусткою, тільки кінці її зв’язані на потилиці. На ній червона блуза, довга темна спідниця, фартух, злегка припорошений борош­ном. Обличчя матері ми бачимо у профіль. У неї невеликий акуратний ніс, губи щільно стулені, худорляве обличчя серйозне і зосереджене.

Дівчинка сидить за столом. У неї світле волосся, заплетене у коси. Волосся, розділене проділом, відкриває високе чисте чоло. Дівчинка з захопленням пра­цює, ледве нахиливши голову. Відчувається, що вона дістає задоволення від са­мого процесу готування пиріжків. На ній світле платтячко з короткими рукава­ми. Пальці прудко пораються з тістом.

За вікном темно. Поряд з вікном висить чистий рушник, на лавці під вік­ном — глиняний темний глечик, мабуть, з молоком. Лавка вже накрита клейон­кою — сюди хазяйки складатимуть пиріжки з жару, з полум’я. Вугол хати, де працюють мати з дочкою, яскраво освітлений, що посилює святковість, урочис­тість моменту.

Картина Ю. Кугача «Перед святом» написана з любов’ю до жінок. З усього видно, що в цій родині панують мир, злагода, любов і взаємна повага. Загаль­ний фон картини світлий. Переважають золотаві тони: світло від пічного вогню, ніжна жовтизна здобного, замішаного на яєчних жовтках, тіста. Все це передає святковий настрій.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 92 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz