ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Грибова плантація на пнях (твір з елементами розповіді, опису і роздуму)

Чим може здивувати ліс? Якось, сидячи у дворі нашого великого будинку, ми з хлопцями розмовляли на цю тему.

— Я знаю місця, — сказав Мишко, — де ростуть столітні дуби. Ми з дідусем ходили туди за жолудями. Тамтешні лісники збирають жолуді і розсилають їх у інші лісові господарства як насіннєвий матеріал.

—    А я знаю суничні місця! — сказав Сашко.

—  А хіба бува ліс без грибів! — ледве не хором вигукнули хлопці. Посипа­лися назви: сироїжки, опеньки, грузді, підберезники, білі... Аж слинки течуть від згадки.

—    А що вам відомо про вепіенки? — хитро запитав я.

—    Мати купувала на ринку. Смачні, — згадав Сашко.

—  Не тільки смачні, а й корисні. Вешенки здатні виводити з організму шкід­ливі речовини. Про це мені розповів друг мого батька, він лісник. У наступну суботу ми збираємося в ті місця саме по вешенки. Якщо батьки вам дозволять, їдьмо з нами!

Наступної суботи до нас приєдналися двоє: Мишко і Тарас. Приміській ав­тобус швидко довіз нас на місце. На зупинці села Липки нас зустрів знайомий лісник. Він одразу сподобався моїм друзям. Добре, відкрите обличчя, вихрасте, наче у хлопчиська, волосся.

—    Ласкаво просимо у Липецьке лісництво! — просто сказав він.

Ми оминули осичняк і вийшли на зруб. Георгій Іванович (так звали лісника) обвів нас поглядом людини, що замислила зробити сюрприз.

—    Ви коли-небудь бачили таку незвичайну грибну плантацію?

Ми оглянулися. Навкруги пні. Поміж ними — трава, якісь квіти, звичайна лісова підстилка. Виглядає зруб досить похмуро.

—  А де ж гриби? — Тарас навіть почав розгрібати підстилку. — Може, вони там сховалися?

—  Ви не туди дивитесь, — зупинив його Георгій Іванович. Він підвів нас до першого пня, і раптом перед нами розкрилося диво. Пень був усіяний грибами.

Оце і є вешенка. Саме цей гриб допоміг нам відмовитися від корчування пнів після санітарної вирубки лісу. На просіці, в осичняку, ми зробили у пнях спеціальні отвори і розмістили там посадковий матеріал — вешенки.

—    А чому саме вешенки?

—  По-перше, цей гриб руйнує залишки зрублених дерев. Здоровим деревам вешенка не загрожує. Вона розкладає деревину тільки хворих дерев, яка є чудо­вим поживним середовищем. По-друге, вешенка зменшує площу живлення гри­бів-паразитів. Отже, вона служить своєрідним «санітаром лісу». По-третє, ве­шенка — гриб їстівний. Вешенку сушать, маринують, солять.

—  Ось цей осиковий пень, — лісник показав на невеличкий пеньок, — ве­шенки зможуть зруйнувати за два роки, а той дубовий пень — за п’ять. За сезон з одного пня ми знімаємо понад два кілограми грибів. Незвичайна плантація до­бре зимує. Ми збираємо врожаї грибів декілька разів, доки пні не зруйнуються цілком. А вигадали все це вчені Харківського інституту лісового господарства.

...Повертаючись, ми везли з собою і гриби, і знання. Тепер ми вирощувати­мемо вешенку вдома — на чурбаках листяних порід дерев. Як це зробити — нам детальніше розповів Георгій Іванович.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 74 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz