ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Пташина їдальня на балконі (твір-оповідання за даним сюжетом з елементами опису дії)

Одного разу у бібліотеці ми побачили за вікном годівницю. До неї почергово підлітали синиці й, схопивши насіннячко, відразу летіли геть.

— А ще вони полюбляють сало, — почули ми за спинами голос бібліотекарки Зої Михайлівни. — Тільки воно має бути несолоним, бо птах захворіє.

—    А хліб синиці їдять? — запитав я.

—    І хліб, і пшоно... Що дасте, те й з’їдять. Зима все-таки...

Нам теж закортіло влаштувати годівницю птахам вдома на балконі. Сказа­но — зроблено. Проблем з матеріалом не виникло. Для годівниці ми взяли про­зору пластмасову коробку з-під печива. В її стінках по боках гвіздком зробили отвори, через які протягли ліску. Потім прикріпили її до перил на балконі. Го­дівниця готова. Насіннячко синицям купили на ринку. Цікаво, що там, де тор­гують насінням, синиць не побачиш. Там бешкетують горобці. Вони зграйками підлітають до численних розкритих мішків з насінням, виставлених на продаж, і крадуть його. Коли йдеш торговельним рядом, здається, що ось-ось наступиш на горобця. Дерева нагадують пташиний базар: вони, наче плодами, усіяні го­робцями, які голосно кричать і навіть б’ються.

Вдома ми насипали насіння у годівницю і почали спостерігати. На відмі­ну від базару, жодного горобця поблизу годівниці не було. Вона відразу ж стала їдальнею для синиць. Вони по черзі поринали у годівницю, хапали насіннячко і одразу улітали.

Якось прилетіли горобці. Скориставшись тимчасовою відсутністю синиць, вони зграйкою впурхнули у коробку-годівницю і, розштовхуючи один одного, прямо там смакували насінням. Синиці ж, як ми помітили, сідають з насінняч­ком на гілку дерева і вже там їдять ласощі.

Одного разу я сидів за письмовим столом, коли почув на бляшанім карни­зі за вікном дріб численних пташиних лап. Виглянувши у вікно, я побачив на карнизі синиць. Перевів погляд на годівницю, а там... клював насіння якийсь великий птах. За хвилину до нього приєднався ще один. Він був темно-сірим, з блакитним пір’ям, біля хвостика це пір’ячко ставало білим.

Птахи, назву яких ми не знали, наївшись, улетіли. Потім ми наповнили го­дівницю насінням, і господарями їдальні на нашому балконі знов стали синиці.

Деякий час ми не купували насіння, і годівниця пустувала. Але якось, прогу­люючись по парку, ми побачили великих птахів. Батько помітив, гцо вони схожі на тих, які прилітали до нас на балкон за насінням.

Я не погодився, бо у цих птахів грудка світла, а у напіих балконних гостей вона була темно-сірою.

Але зустріч з цими птахами у парку нагадала нам про те, що, доки зима, пта- піина їдальня не повинна пустувати.

На зворотному піляху ми зайпіли на ринок, купили насіння, і годівниця ожила.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 89 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz