ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Жінка-полонянка Маруся Богуславка

Дума про Марусю Богуславку відтворює ті часи, коли український народ бо­ровся проти турецьких і татарських загарбників, які спустошували міста й села, гнали в неволю наш народ. Це була тяжка доба для України.

Особливо хвилює своєю яскравістю образ турецької полонянки Марусі Бо­гу славки, яка щиро переймається долею своїх єдинокровних братів-козаків і ви­пускає їх на волю. Це один із найсвітліших жіночих образів українських народ­них дум, у якому втілено високі патріотичні почуття.

Як засвідчують історичні документи, втікати з неволі могли переважно чоло­віки. Українські жінки ж, які потрапляли до полону, могли звільнитися з нена­висного рабства тільки під час козацьких походів. Доля українських бранок була трагічною. Полонянки тужили за рідною землею і нерідко, прагнучи помстити- ся своїм поневолювачам, гинули.

Маруся Богуславка — цілком реальна особа, хоч документальних свідчень про це немає. Про походження Марусі в думі сказано небагато: жила вона ко­лись у м. Богуславі в сім’ї священика. Мабуть, ще дівчиною потрапила у полон, де й стала дружиною турецького хана. Маруся тужить за рідною землею і, незва­жаючи на те що вже багато років живе в Туреччині, землю українську називає «наша». Недарма ж і свій ризикований учинок — звільнення українських коза­ків — вона робить саме на Великдень (найбільше християнське свято). Проща­ючись із бранцями, вона передає про себе вісточку батькам. Але Маруся не хоче і не може повернутись у «рідну сторононьку», бо вже «потурчилась, обусурма­нилась». Але в душі Маруся назавжди залишилась співучою українкою. У серці в неї пекуча рана, що не загоюється з роками. Маруся добре розуміє, чим для неї може обернутись цей відважний крок, але все-таки зважується на нього. А це свідчить про надзвичайний патріотизм, любов до рідної землі та героїзм звичай­ної дівчини із квітучого українського міста Богуслава. Честь і довічна слава тобі.

українська жінко!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 110 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz