ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Історична основа повісті І. Франка «Захар Беркут»

Іван Франко у своїй історичній повісті «Захар Беркут» звернувся до подій си­вої давнини. Він відкрив завісу над далеким минулим, оживив його, наповнив оптимістичним звучанням.

Про події, описані І. Франком, збереглося мало документальних даних. Відо­мо, що під час походу 1241 року орда проходила через місцевості, описані в творі,

але в літописах немає жодної згадки про загибель ворожих загонів. Письменник у передмові до повісті писав, що пішов за легендою. Але невідомо за якою.

У переказі, записаному в Закарпатті, розповідається про похід 1241 року. Там зокрема сказано, що русини підрубили дерева, склали в купи каміння і перего­родили воду. Поширений у Польщі переказ про боротьбу народу з монголами розповідає, що мешканці відсікли відступ монголам у єдиному вузькому прохо­ді. Коли засліплені люттю вороги ввійшли в долину, «...почали валитися на них дерева і відламки скель. Монголів, таким чином, зовсім було винищено».

Багато спільного мають закарпатська і польська легенди. Особливий наго­лос у них зроблений на допомозі народові самих природних умов життя. Якщо І. Франко використав не ці два відомі перекази, а інший, то він, безумовно, був дуже близький до них за змістом.

Справді існує село Тухля, про яке розповідається в повісті. Збереглися пере­кази про походження назви села, пов’язаної з загибеллю великої кількості ор­динців, від яких по всій околиці йшов тухлий сморід.

Тож події, описані в творі І. Франка, справді мали місце в реальному житті.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 112 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz