ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Духовний світ Захара Беркута

Створення героїчного образу Захара Беркута є значним досягненням в літе­ратурі XIX століття. У ньому втілені найкращі риси трудящої людини, велика народна мудрість, незламна сила волі у боротьбі за свободу і щастя народу.

Захар Беркут мудро керує тухольською громадою, всі свої знання, багатий життєвий досвід, сили і здоров’я віддає їй. Письменник, змальовуючи його об­раз, називає Захара Беркута дев’яностолітнім голубом. «Високий ростом, по­важний поставою, строгий лицем, багатий досвідом життя й знанням людей та обставин, Захар Беркут був правдивим образом тих давніх патріархів, бать­ків і провідників цілого народу, про яких нам говорять тисячолітні пісні та пе­рекази». Він був пасічником, знав садівництво, добре розумівся на ліках і охо­че лікував людей. Метою свого життя він вважав беззавітне служіння народові, невтомну працю в ім’я його процвітання і слави. «Життя лиш доти має вар­тість, — говорив він частенько, — доки чоловік може помагати іншим».

Дізнавшись про навалу монголів. Беркут усвідомлює небезпеку для Карпат­ської Русі. Він розумно радить сусідам скинути «...з себе ті пута, в які обплутала вас боярська неситість і княжа сваволя, і аж тоді вже станьте на смертельну бо­ротьбу проти ворога». Устами свого героя Іван Франко підносить ідею єдності народу, засуджує княжу криваву міжусобицю, яка ослаблювала Русь, і прослав­ляє велич народу, який відстоював єдність руських земель. Громадський обов’я­зок, знищення нападників Захар Беркут ставив понад усе.

Беркут вірить, що сила і незламність народу в його дружбі та згуртованості. В цьому ідейна суть образу головного героя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 120 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz