ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Максим Беркут - ідеал вільної людини (за повістю І. Франка «Захар Беркут»)

Іван Франко створив чудовий образ Максима Беркута, гарячого патріота, безмежно відданого народові.

З Максимом ми знайомимося вже на перших сторінках повісті. Він виявив себе як безстрашний рицар і вольовий начальник. На вихваляння Тугара Вовка, що забив ведмедя, Максим з властивою йому прямотою сказав, що якби ведмідь тримався купи, то й ціла зграя вовків йому було б нестрашна. Як і батько, Мак­сим бачив незламну силу в єдності людей.

Максим гордий своїм простим походженням і зневажливо ставиться до бун­дючного боярина. Він розумний, розсудливий, з почуттям власної гідності. Ве­ликий гнів і ненависть до зрадників виявив Максим під час збройного зіткнен­ня тухольців з монголами. Героїчно бився Максим з ворогами і волів перемогти або загинути в боротьбі. Та був наказ боярина живим захопити юнака в полон. Молодий Беркут називає Тугара Вовка зрадником, рабом Чингісхана. «Хоч і в путах, а я все вольний чоловік. У мене пута на руках, а в тебе на душі!» — ска­зав Максим. Для нього неволя гірше смерті. Він мучився в кайданах біля рідної догораючої хати, душився димом, «ланцюги тиснуть його, мов залізні, холодні гадюки... висисають усю силу з його тіла, всі думки з його мізку». Тугар Вовк радить напівживому хлопцеві перейти на службу до монголів, лише тоді йому буде даровано життя. Палкий патріот своєї землі говорить, що краще вмерти, ніж врятувати життя зрадою. Для нього рідний край, народ дорожчі особистого життя. Не про свою долю, а про долю свого краю і народу піклувався Максим.

Повернення юнака було великою радістю для всієї громади. Його зустріли як безстрашного воїна-переможця, хороброго захисника, патріота, який понад усе ставив єдність і процвітання народу. В образі Максима Беркута І. Франко втілив свій ідеал справді вільної людини.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 99 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz