ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Віра у світле майбутнє України (за поезією Т. Шевченка «Заповіт»)

Поштовхом до написання поезії «Заповіт» стала тяжка хвороба Т. Шевчен­ка. Вірш починається звертанням поета до народу, у якому висловлюється палка любов до трудящих, до рідної землі, віра в те, що пригноблені повстануть, по­рвуть кайдани і побудують нове, справедливе суспільство. Тарас Шевченко ви­словлює своє бажання бути похованим на могилі, серед широкого степу рідної України:

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі Було видно, було чути.

Як реве ревучий.

у «Заповіті» Дніпро символізує могутність народу і готує читача до сприй­няття думки про повстання, заклик до якого прозвучить відразу ж після змалю­вання картин природи.

Розпочавши вірш особистими мотивами, поет поступово переходить до роз­думів про долю України, яка хвилює його більше, ніж власне життя. Далі, хоча письменник і повертається до мотиву початкових рядків, думка його спрямову­ється до суспільних подій, про смерть говориться тільки одним словом («похо­вайте»), потім лунає заклик до повстання:

Поховайте та вставайте.

Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Волю окропіте.

Тарас Шевченко вірить, що народ повстане і порве кайдани. Він подумки переноситься в майбутнє, у нове суспільство, в якому не буде гнобителів. Нову сім’ю народів поет називає великою, вільною він бачить завтрашній день, який принесе Україні щастя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 91 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz