ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 43
Гостей: 43
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Роль контрастів у повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря»

У 70-ті роки XIX століття І. Нечуй-Левицький, як зазначав Іван Франко, «осягнув вершок своєї літературної творчості, написавши «Миколу Джерю...»

Повість відзначається стрункістю композиції. Твір будується на принципі контрасту, протиставлення. Його письменник дотримується, коли розкриває ха­рактери персонажів, змальовує природу.

Бунтарство Миколи, відвертий протест — усе це виступає контрастом до на­півфеодального ладу, до патріархального побуту, в якому століттями жило селян­ство. За принципом протиставлення письменник змальовує розкішну природу і на її тлі злиденне існування кріпаків. Навіть у середовищі селян він знаходить протилежних за своїми поглядами представників: покірного, набожного Петра Джерю і нескореного, волелюбного Миколу. Контрастно змальовано і жінок — Нимидору і Мокрину.

Нечуй-Левицький, як і багато інших українських письменників, не міг ми­ритися з тим, що на благодатній землі, багатій на природні дари, люди животіли у страшенних злиднях. Засіб контрасту допомагає письменнику відтворити кри­чущу невідповідність між багатющою землею і кріпацтвом селян-хліборобів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 74 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz