ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Значення повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря»

Одним з найвідоміших творів Івана Нечуя-Левицького є повість «Микола Джеря», у якій письменник передав мрії, думки і сподівання кріпаків.

Заслуга Нечуя-Левицького полягає в тому, що він показав основний кон­флікт того часу — протистояння між кріпаками і панами. Повість відзначається яскравістю характерів, письменник ніби пензлем зображує розгорнуті мальов­ничі краєвиди.

У творі відтворено піирокі простори різних частин Російської імперії, різних людей, різні форми виробництва. Письменник побачив ті нові форми визиску, яких ще не помічали його попередники. Реалізм його набув нових якостей.

Нечуй-Левицький був новатором у вирішенні теми бунтарства. Ніхто ні в українській, ні в російській літературі не відобразив так послідовно і яскраво бунтаря-селянина, який не лише піднявся проти поміщика-кріпосника, а й про­тестував проти антинародних законів, що принесла з собою так звана «воля».

Повість «Микола Джеря» — новаторський твір. Письменник створив багато­гранний образ позитивного героя, виразника народних дум і прагнень. «Висо­ке почуття людської гідності, — зазначав О. Білецький, — непримиренність по відношенню до всякого насильства, глибока моральна чистота, здорове, вільне від забобонів сприйняття життя — все це якості, які й ми високо цінимо в люд­ській особистості».

Повістю «Микола Джеря» Нечуй-Левицький остаточно утвердив об’єктивно- повістевий стиль української літератури. У центрі уваги літераторів стала люд­ська особистість.

Творчість Нечуя-Левицького — взірець високої майстерності, вона була кро­ком у розвитку нових жанрів, у збагаченні мови художніх творів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 123 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz