ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Славний літописець трагічних сторінок історії Адріан Кащенко

Важким і тернистим був шлях українського письменника Адріана Кащен­ка до визнання та всенародної шани. Його твори довгий час були заборонені, і лише зараз його самобутня творчість повертається із забуття в безсмертя.

Адріан Кащенко ще з дитинства захопився історією рідного краю. Все своє життя він вивчав і широко відображав у творах історію свого краю. Він щиро любив свою батьківщину, вболівав за її долю, твердо вірив у велике майбут­нє України. «Здавалося, йому, найнепримітнішому, найскромнішому із родини Кащенків, судилася доля маленького провінційного чиновника, безсловесного, старанного і покірного виконавця чужої волі», — писала про письменника Ната­ля Конотопець. Але у Адріана Кагценка пробудилася спадкова пам’ять, болюче відчуття минулих віків, глибоке розуміння трагедії рідного народу.

Адріан Кащенко — автор історичних оповідань. Він змалював постаті націо­нальних героїв України: Самійла Кіпіки, Івана Сулими, Костя Гордієнка-Головка. У оповіданні «Над Кодацьким порогом» розповідає про визвольну боротьбу укра­їнського народу за визволення з польського ярма. Письменник знайомить зі смі­ливим і безстрашним козаком Іваном Сулимою, який прославився під час походів гетьмана Сагайдачного. Описує славних лицарів запорозького козацтва, їхні похо­ди, битви, перемоги і поразки, будівництво фортець і визволення невільників.

Твори А. Кагценка допомагають краще зрозуміти життя українського коза­цтва, закликають пам’ятати про героїв, які віддали своє життя за волю, незалеж­ність свого народу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 79 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz