ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Билина «Ілля Муромець і Соловей-розбійник» - мрія народу про героя-захисника

Билини — це епічні пісні, складені у Давній Русі. У них оспівано народних героїв — сильних і відважних богатирів, захисників землі руської. Один з таких героїв — богатир Ілля з містечка Мурома. Іллю змалював на полотні «Три бога­тирі» великий російський художник В. Васнєцов. Ілля є центральною фігурою картини, він старпіий і сильніпіий за інпіих богатирів, бо сила його від мате- рі-землі. Під ним — вороний кінь з довгою гривою, тільки він може витримати міцного лицаря-богатиря. Лівою рукою Ілля затуляє очі від сонця, виглядаючи, чи не сунуть на руську землю вороги.

Билини про Іллю Муромця та його героїчні вчинки розповідають про те, як Ілля став богатирем. Простий селянський син з села Карачарова головує на бо­гатирській заставі і боронить рідну землю. Багато ворогів здолав за життя казко­вий руський богатир: Солов’я-розбійника, Калина-Царя, Ідоліща поганого. Він дуже схожий на героя грецьких міфів Геракла, розчистив ліс від величезних ду­бів, як Геракл розчищав стайні царя Авгія.

у билині «Ілля Муромець і Соловей-розбійник» описана подорож багатиря до Києва, до княжого столу Володимира. Дорогу йому перегородив Соловей- розбійник, від свисту та рику якого трави хилилися, квіти осипалися, темні ліси клонилися. Ілля міг об’їхати страшний ліс біля Чорної грязі, та річки Смороди­ни, та хреста Леванідова, але обрав прямий шлях — саме через те місце, де си­дів Соловей-розбійник. Подолавши страшного розбійника, богатир привіз його до стольного града Києва, до князівського палацу. Насміявся князь Володимир з богатиря, бо не повірив, гцо Ілля так швидко дістався до Києва. На доказ сво­го подвигу Ілля змусив Солов’я-розбійника засвистіти. Від цього маківки тере­мів похилилися, багато людей мертвими повалилися, а сам князь від страху за­ховався.

У билині показана пиха київської князівської верхівки, якій протиставлена моральна сила та почуття власної гідності героїв з народу. У народній пам’яті вони залишилися саме такими — князь і його двір злими і нікчемними, а бога­тирі руські — добрими, чесними, сильними, справедливими оборонцями про­стого народу, зразком для наступних поколінь.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 240 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz