ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

«Вільшаний король» Гете - зразок літературної балади

Сюжет про Вільшаного короля нагадує страшну казку, яку розповідають не­слухняним дітям для того, гцоб вони швидше лягали спати. Великий німецький поет Йоганн Вольфганг Гете розповів її у жанрі балади дітям усього світу.

Батько і його маленький син їдуть через темний ліс додому. Хвору дитину зваблює Вільшаний король. Хлопчику ввижаються дорогоцінні камінці, золото та перли, прекрасні дочки Вільшаного короля, що він їх пропонує хлопчико­ві. Тричі зваблює дитину Вільшаний король, тричі батькові вдається заспокоїти хлопчика. Кінець цієї історії жахливий: хлопчик вмирає, а душу його забирає страшний лісовий король...

Ця фантастична балада надихнула композитора Франца Шуберта написати пісню на текст Гете. Його привабив характер твору. Начебто проста історія про хворого хлопчика, який марив і помер по дорозі додому, перетворилася на ро­мантичну баладу з яскравими музичними образами — фантастичним Вільшаним королем, його дочками і цілком реальними батьком і сином.

У творі Гете і у пісні Шуберта настрій тривоги створюється ритмом: чується біг коня, якого жене батько, щоб довезти швидше дитину додому; чується за­спокійливий голос батька, який запевняє сина, що навкруги лише вітер і дерева, а не фантастичні істоти. Напруженим і хвилюючим є момент, коли лісовий ко­роль з’являється у мареннях хлопчика. Чужий, страшний, всесильний, він хоче забрати дитину до себе. Кульмінацією твору є остання поява Вільшаного коро­ля, який промовляє: «Будеш ти мій!» Наче й сам стаєш малим, якому у вуха на­шіптує жахлива, страшна істота!

Щось завмирає у грудях кожного разу, як слухаєш цю баладу, особливо мо­мент абсолютної тиші серед вітру, шаленого бігу коня, який під кінець перетво­рюється на небачений стрімкий політ!

Щоразу, слухаючи баладу, все ж таки сподіваєшся, що все добре скінчиться. Гете робить фантастичне реальним, події у баладі відбуваються саме зараз, коли слухаєш її. Ги — свідок, і скільки б не читав цю історію — кожного разу хвилю­єшся, чи домчить батько свого сина через страшний ліс. Ги водночас і спосте­рігач.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 187 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz