ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Людське жипя - найвища цінність (за баладою Ф. Шиллера «Рукавичка»)

Які гарні старовинні балади! Читаючи їх, уявляєш лицарські турніри, лица­рів у обладунках, прекрасних дам, для яких і виспівують балади молоді співаки з лютнями... Кожна балада — це маленька розповідь про життя, про велике ко­хання або геройський вчинок. Балада — не тільки красива легенда, у ній завжди є мораль, яку читач має знайти сам.

Такою є балада великого німецького поета Фрідріха Шиллера «Рукавичка». Це історія про молодого лицаря, який жив у часи французького короля Фран- циска. Шиллер змальовує жорстокі забавки середньовіччя, коли королівський двір розважався, споглядаючи, як дикі звірі розривають один одного. Лев, тигр, барси — страшні хижаки, випущені на арену задля втіхи пихатого лицарства.

Щоб похизуватися перед усім королівським двором коханням прекрасно­го юнака, одна з дам впустила рукавичку на арену до диких звірів. Безсердечна красуня зажадала від свого лицаря, якого звали Делорж, щоб він підняв її і по­вернув, якщо справді закоханий у неї. Делорж був лицар сміливий і молодий, він пішов до страшних звірів і узяв рукавичку. Навіть звірі відчули його внутріш­ню силу — і не наважилися напасти. Делорж повернув рукавичку красуні, але сказав, що нагороди не потребує...

Лицар відмовився від законної нагороди за свій героїчний вчинок — від по­цілунку. Заради коханої він зробив би все, що завгодно, навіть віддав би життя, щоб її захистити. Але як вибачити її бездушне хизування, її холодну гру, в якій немає місця коханню? Як зрозуміти, що заради хвилинної втіхи вона ризикувала життям Делоржа, адже ніхто не знав, що звірі не розірвуть відважного лицаря.

Шиллерова балада не тільки про кохання — вона про ціну людського життя. Середньовічні лицарі йшли на ризик і смерть заради свого короля, церкви або прекрасної дами. Вони гинули у хрестових походах, у кривавих війнах. Людське життя коштувало у ті часи недорого. Шиллер розповідає легенду про лицаря Де­лоржа і його даму для того, щоб читач зрозумів: не можна грати зі смертю, пла­тити чужим життям заради особистої примхи. Кохання до людини — це насам­перед бажання бачити її живою, здоровою і щасливою.

Треба завжди думати, як відіб’ється твоя поведінка на іншій людині. Чи не загрожує вона життю твого друга, сусіда? Треба берегти життя один одного, тоді світ навкруги нас буде безпечним для всіх. Життя — це найбільша цінність на землі!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 90 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz