ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Поетизація давньоруської минувшини у творі 0. Пушкіна «Пісня про віщого Олега»

У поемі великого російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна пе­реказана давня легенда про смерть одного з перших київських князів. О. Пуш­кін поетично обробив оповідання з Львівського літопису. З історії відомо, що Олег був успішним полководцем, який мав невелике, але добре підготовлене військо — князівську дружину. Він воював з сусідніми племенами, навіть ходив на столицю Візантійської імперії Царгород (Константинополь). За легендою, на знак перемоги він прибив свого щита над брамою Царгорода.

Олег був прозваний «віщим» — тим, хто все знає. Він був мудрий та перед­бачливий у військових перемогах. Але про свою долю не міг нічого знати. Во­лодарями долі кожної людини були боги. Вони сповіщали про зміни у житті і смерть через своїх посланців — волхвів. Волхви — служителі давньослов’ян- ського язичницького бога Перуна, провісники долі. Ось і Олегу долю провіщує волхв. Він передрікає йому смерть від улюбленого коня, вірного друга, який ря­тував його у багатьох битвах.

Князь Олег зрозумів пересторогу буквально. Він простився з улюбленим ко­нем, відправивши його на пасовища. Але більше вже ніколи не брав у бій. Чи вірив Олег у долю? Мабуть, так. Але вірив і у те, що спроможний змінити її на краще. Коли Олегові сказали, що кінь його вмер, князь вирішив, що йому вда­лося змінити призначену йому долю. Але його вкусила зміїї, яка вилізла з чере­па улюбленого коня...

Історіїї про князя Олега — не тільки поетичний переказ давньої легенди про звичаї старовини та історичні події. Це розповідь про протиборство людини і долі, намагання перебороти її, уникнути. Але, якими б не були боги, вони, на думку автора, сильніші за будь-якого сильного князя, прекрасного і сміливого воїна. Читаючи Пушкіна, варто замислитись: чи є ти хазяїном своєї долі, чи усі твої дороги вже записані... Можливо, треба просто слухати свою долю, а можли­во — знайти мужність протистояти їй.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 90 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz