ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Ровен та Ребекка - дві різні долі (за романом «Айвенго»)

Я перечитую роман В. Скотта «Айвенго» і співчуваю красуні, якій не пода­ровано долею нічого. Навіть у коханні вона може тільки втрачати — і втратить. Настільки, що прийде цілувати руки переможниці.

А річ у тім, що її звуть Ребекка, вона донька Ісаака з Йорка. Вона — дівчина з народу, який ненавидять і зневажають із багатьох причин. Одна з причин релі­гійна: юдейка не може бути прийнятою у порядному товаристві, не може розра­ховувати на шлюб ні з норманом, ні з саксом. їй не піднятися вище від кохан­ки — а це вона вважає падінням. Друга причина в тому, що її співвітчизників, не схильних вирішувати проблеми з мечем та списом у руках, великі хазяї Англії зне­важають як боягузів. Нарешті, вона багата. А феодали, що її оточують, і простий народ болісно заздрять діловим успіхам Ісаака з Йорка і не дарують їх його доньці.

Проте саме вона і її батько беруть найактивнішу участь у долі головного ге­роя — Айвенго. Це вони забезпечують його першокласним конем і міцними, красивими лицарськими обладунками, хоча це речі зовсім не дешеві. Відомо, що гарний панцир коштував три-чотири хутори з усіма працівниками і начинням. На руках Ребекки буде поранений Айвенго, і їй треба буде згадати всі уроки Мі- ріам, найкращої лікарки її народу. Саме її лікуванню має дякувати син Седрика, який залишився живий.

Його шляхетність спроможеться лише на вдячність.

Десь я читав, що коханням може стати будь-яке почуття, навіть ненависть, але в жодному разі не вдячність. До того ж кохати іновірку йому і на думку не спаде.

Храмовник кохає прекрасну єврейку. Єврейка кохає шляхетного Айвенго. Айвенго кохає величну леді Ровену. Леді Ровена дозволяє себе кохати. А сама... Правда, не можу зрозуміти її ставлення до Айвенго. Вона нічого не зробила за­для нього.

Щоправда, під час нашого знайомства з нею в домі Седрика Сакса вона за­любки слухає розповідь про нові подвиги вигнанця Айвенго. Проте дівчині за­вжди приємно усвідомлювати, який незвичайний хлопець є її «прихильником». А порушення волі господаря дому їй нічим не загрожує, бо господар вважає її законною претенденткою на англійський трон і сповнений васальної поваги до неї. Щоправда, вона говорить дуже люб’язні слова після проголошення її Ко­ролевою Краси на турнірі. Та не вона зцілює його рани і не вона повстає проти батьківської волі і «громадської думки».

Вона тільки чекає, непорушна, як статуя, спокійна і незворушна навіть під час полону. Все працює на неї: і її зовнішність, і традиція їхньої ще дитячої дружби, і релігійна єдність, і впевненість у почуттях Айвенго.

«Тому, хто має, додасться ще, а у бідного відніметься». Так воно й стало­ся. Перед тим, як навіки покинути Англію, бідна Ребекка прийде попрощатися і поцілує руку величній Ровені, як це зазвичай повинні були робити переможені на потіху переможцям.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 157 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz