ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Тарас Бульба - запорозький козак

У образі Тараса втілено вірність спільній справі, якій віддані усі сили запо­розького козака. Тарас дуже схожий на богатиря з давньоруських билин. Тарас Бульба — один з тих характерів, які могли виникнути тільки у тяжке XV століт­тя, у південній Росії, винищеній татарами.

Тарас Бульбенко (або Бульба) був з числа корінних, старих полковників, мав прямий і грубий характер, любив просте козацьке життя, із презирством ставив­ся до розкошів, які принесли із собою польські пани. Він виступав на захист ко- заків-селян, яких ці пани утискали. Тарас виймав шаблю у трьох випадках: коли комісари не догодили старшині і стояли перед нею у шапках; коли знущалися з православ’я і не вшановували предковічного закону. А ще тоді, коли ворогами були бусурмани і турки, яких треба було вбивати «во славу християнства».

Тарас споріднений зі своїми товаришами-козаками не по крові, а душею. Він любить обох свої синів, пишається обома, але вимагає від них жити по-козаць- ки. «Добрий буде козак!» — каже він про кожного зі своїх синів. Тарас сподіва­ється у боях виховати синів, а не в семінарії. Чисте поле та добрий кінь — ось вихователі для його дітей. «Бачите ось цю шаблю?» — запитує він у синів, — ось ваша матір!» Він вважає виховання у академіях за «казна-що» — усі ці книжки, букварі і філософію.

Суворий і безкомпромісний, Тарас веде козаків на Польщу, аби помститися за зло та наругу над вірою та козацькою славою. Обраний кошовим отаманом, він пояснює свої суворі вимоги: не брати багато одягу і їжі, а у бою наказує тіль­ки зброю та червінці і срібло. Тарасова поведінка у бою — це приклад для усіх козаків. А його ненависть до ляхів, які спокусили Андрія, доходить до того, що він повертається за люлькою, яку впустив у битві: «Не хочу, щоб люлька діста­лася клятим ляхам!»

Тарас страждає, але морально підтримує свого сина Остапа у час його заги­белі. Він зрікається сина-зрадника, Андрія, який покохав прекрасну дочку поль­ського воєводи і заради неї зрадив своїх товаришів і віру. «Я тебе породив, я тебе і вб’ю», — каже Тарас і стріляє у молодшого сина, яким нещодавно так пишав­ся. Гоголь, на відміну від козака Бульби, жаліє Андрія, промовляючи: «І загинув козак! Пропав для усього козацького лицарства! Не бачити йому більше Запо­ріжжя, ні батьківських хуторів своїх, ні церкви Божої! Україні не бачити найхо- робрішого зі своїх дітей, які взялися захищати її...»

Бульба гине. Його покарали ляхи, спаливши на вогнищі за те, що погуляв по Польщі, спалив вісімнадцять містечок, близько сорока костьолів, пограбував найбагатші землі і замки та згубив багато шляхти. Але старий козак не боїться смерті. І його останні слова — до нас, читачів, до нашого серця: «Думаєте, є що- небудь у світі, чого б боявся козак? Зачекайте, прийде час і ви впізнаєте, що таке православна руська віра!»

Безкомпромісний богатир Бульба, завжди готовий до нових звитяг, до похо­дів, захисту віри православної та козацького товариства, має стати взірцем для тих, хто виховує у собі любов до вітчизни та мріє про подвиг. Прислухайтеся — і ви почуєте громовий голос Тараса: «Чи є ще порох у порохівницях? Чи не за­тупилися шаблі? Чи не втомилася козацька сила?...»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 227 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz