ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Захоплююча інтрига твору А. Конан Дойля «Собака Баскервілів»

Не Артур Конан Дойль відкрив світу детективи. «Батьком» детективного жанру був Едгар По — автор блискучих оповідань, у яких уперше з’явився но­вий персонаж — професійний детектив. Але зробив образ більш довершеним саме англійський письменник Артур Конан Дойль, лікар за освітою.

Персонаж детектив Шерлок Холмс з’явився у письменника не одразу. Ко­нан Дойль багато вивчав людей, їх поведінку, професійні навички. Студентом він навчався у доктора Белла, який змушував учнів робити висновок про профе­сію та характер людини, спостерігаючи її зовнішній вигляд і поведінку. Конан Дойль вважав інтелект найважливішим для будь-якої людини, цінував у людях волю, силу уяви, наполегливість. Письменник і сам мав усі ці якості, тож багато хто з читачів і сьогодні думає, гцо Артур Конан Дойль і його славетний персо­наж Шерлок Холмс — одна й та сама людина.

Шерлок Холмс — цікава особистість. Він джентльмен і інтелігент, людина холоднокровна і стримана у емоціях, однак не байдужа до людей, гуманна та безкорислива. Холмс з ненавистю ставиться до проявів зла, насильства, жор­стокості.

Один з найцікавіших творів про Холмса — повість «Собака Баскервілів». У ній розповідається про те, як злочинці хотіли заволодіти спадком Генрі Бас- кервіля. Для цього вони використали старовинну легенду про страшного пса, який лякає усіх представників роду до смерті. За цим твором був знятий пре­красний фільм, у якому роль Холмса блискуче виконав Василь Ливанов, а його друга Ватсона зіграв Віталій Соломій. Чудовий, яскравий образ американця, сера Генрі Баскервіля, створив Нікіта Міхалков.

Конан Дойль започаткував у своїй творчості багато прийомів, якими детек­тиви користуються і нині. Автор послідовно показує процес мислення детекти­ва, як саме розкриваються злочини. Інтрига, розкриття злочину, страшні його наслідки не є метою письменника. Конан Дойль не загострює увагу читача на жорстокості і насильстві, однак дуже уважно розглядає соціальні умови злочину. Конан Дойль безжально розправляється зі злочинцем Степлтоном, показує, що кожен, хто має злочинні наміри, особисто риє яму, в яку сам і впаде. Степлтон гине у тому болоті, яке використовував для нагнітання страху. Часто письмен­ник жаліє злочинців — маленьких людей, доведених до відчаю жадібністю, хти­вістю, пихою сильних світу сього — тих, хто і є справжніми злочинцями. Він розуміє становище Лори Лайне, яку хитро використали для заподіяння смерті одному з Баскервілів.

У оповіданнях про Шерлока Холмса змальовані майже усі соціальні верстви Англії — від міністрів до хлопчаків-жебраків з вулиці. І дуже часто хлопчаки та бідні люди бувають чесніпіі і добріпіі за представників «вищого світу», чиновни­ків, багатіїв, які зайняті тільки собою і своїми величезними статками. Тому друзі Ватсон і Холме схильні пожаліти злочинця Селдона, який ховається у болотах, саме там, де чується страпіне виття міфічної собаки Баскервілів. Детектив і його друг розуміють, хто (Селдон чи Степлтон) справжня потвора.

Змальовуючи Холмса-професіонала, автор наділяє свого героя і звичайни­ми людськими якостями. Холме цінує дружбу з доктором Ватсоном, мовчаз­ну приязність та доброзичливість міссіс Хадсон. Наділивши Холмса високим інтелектом, блискучою логікою та інтуїцією, автор дає детективові і людські риси — упертість, інколи зарозумілість, і водночас вміння визнавати свої по­милки. У Холмса є і своєрідна візитна картка, за якою його впізнають в усьому світі: Холме палить люльку.

Кожний злочин для Холмса — своєрідна математична задача з багатьма неві­домими, найскладніший психологічний ребус. Холме володіє, на погляд Конан Дойла, вищими науками, які повинна знати освічена людина — хімією, фізи­кою, механікою. Усі ці сухі технічні знання врівноважує любов Холмса до му­зики. Саме музика піднімає Холмса над брудним світом, зануреним у злочини. Дивні звуки скрипки, на якій грає великий детектив, дають зрозуміти, що є ви­щий світ, чистий і прекрасний.

Можливо, саме завдяки усьому цьому Шерлок Холме — великий гуманіст, захисник справедливості, поборник моральних цінностей — улюблений персо­наж читачів усього світу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 144 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz