ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Вчинок художника Бермана (за оповіданням 0. Генрі «Останній листок»)

Американець Вільям Сідні Портер добре знаний в усьому світі як письмен­ник О. Генрі. Він рано залишився сиротою. Підробляв в аптеці свого дядька, зазнав багато поневірянь, навіть був засуджений за розтрату грошей і відсидів у тюрмі Колумбус у штаті Огайо. За своє життя він бачив багато людей, стикав­ся із різними долями. Коли він став письменником, то його героями стали саме вони — маленькі люди, клерки, бандити, шахраї.

Одна з найкращих, найдраматичніших новел О. Генрі — «Останній листок». Героїні її — дві молоді художниці Сью і Джонсі, які живуть у «старому чудер­нацькому» Грініч Віліджі. Сира й холодна зима на півночі Америки принесла мешканцям старого будинку пневмонію. Джонсі захворіла у листопаді так силь­но, що перебувала за крок від смерті. Лікар, який прийшов оглянути Джонсі, сказав, що їй потрібно добре харчуватися і приймати ліки, щоб одужати. Але у Джонсі немає бажання жити. Вона вирішила, що помре, коли впаде останній пожовклий лист зі старезного вузлуватого плюща за вікном кімнати.

У другій частині новели з’являється старий німець Берман. Він — художник, який все життя тільки мріє про шедевр, що коли-небудь вийде з-під його пен­зля. Для цього потрібне натхнення, якого не дає життя. Тому Берман ніколи не почне роботи над шедевром. Автор небагато розповідає про життя художника і про все, що він робив після того, як почув про хворобу Джонсі.

Ми дізнаємося про вчинок Бермана вже після його смерті. Старий німець майстерно намалював листок плюща прямо на цегляній стіні і хворій Джонсі здавалося, що листок так сильно чіпляється за життя, що ніколи не впаде. Гак минуло кілька днів. Джонсі почала одужувати. Нарешті дівчина зрозуміла, що була поганим дівчиськом і що це гріх — хотіти вмерти. їй допоміг подолати хво­робу листочок плюща — символ життя, намальований Берманом.

У кінці новели Джонсі довідується, хто допоміг їй вижити. Старий Берман намалював листочок ціною свого життя. Він промокнув від дощу, замерз від хо­лодного пронизливого вітру, його старий організм не витримав пневмонії — і він помер. Старий художник віддав своє життя для того, щоб жила Джонсі. Невда­ха і нездара зумів подарувати дівчині більше, ніж звичайний шедевр, — життя.

Новела О. Генрі — про людяність, співчуття, самопожертву. І про мистецтво, яке має спонукати до життя, давати наснагу, радість і натхнення. Це і є уро­ки О. Генрі, вони вчать радіти щирим людським почуттям, які можуть зробити життя у цьому шаленому світі щасливим і осмисленим.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 97 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz