ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Головні жипєві цінності в казці А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Свій останній твір французький пілот Антуан де Сент-Екзюпері написав про красу у світі, розбитому війною. Він бачив багато з борту свого літака: зруйнова­ні бомбами і пожежами міста, натовпи біженців на дорогах Європи, поля битв, залиті кров’ю, незліченні могили вбитих... Там, у Європі, захопленій Гітлером, він написав найпоетичнішу казку в світі.

Сент-Екзюпері знав про те, що колись скінчиться війна і настане спокій. І він намалював маленького хлопчика — Принца, який кожного дня прибирає свою планету, звільняє її від баобабів. Баобаби — це щось зле і погане, те, що заважає жити. Екзюпері заповідав боротися зі злом-баобабами кожного дня, бо потрібна постійна наполеглива праця у створенні світу, вільного від зла. Інакше вони, баобаби, зруйнують усю планету — маленький світ, у якому ми живемо. «Причепурився сам — прибери свою планету», — наполягає Екзюпері.

У кожній історії, яку розповів Екзюпері, закладений особливий погляд на життя. Жанр його оповідань — притчі, які треба глибоко осмислювати. Дума­ти, дивитися. «Найголовніше не побачиш очима», вчить письменник. Найголо­вніше усередині людини, у її ставленні до матеріальних і моральних цінностей. «Бачить тільки серце...», — каже Екзюпері. Додамо: бачить тільке серце, спо­внене любов’ю, відкрите для світу і почуттів. Так Маленький принц любить і доглядає свою Троянду, хоча в неї багато колючок і вона вередлива. Мудрості навчає Маленького принца Лис, який пояснює йому, що головні цінності люд­ства — дружба, співчуття, любов. «Пізнати можна тільки ті речі, які приручиш.... У людей на лишається часу, щоб пізнавати будь-що. Вони купують речі у крам­ницях. Але ж не буває таких крамниць, де торгували б друзями...» Мораль роз­повідей про Троянду і Лиса: «Ти відповідаш за всіх, кого приручив...»

Екзюпері завжди підкреслював відповідальність людини за долю всього сус­пільства, усіх землян. Він казав, що вільною людиною є лише той, хто «розкрив крила, хто не пов’язаний більше з минущими благами, хто згодний вмерти за всіх людей, хто здатний сказати: «Я відповідаю за все...»

Екзюпері протиставляє світ дитини світу дорослих. Дорослі зайняті спра­вами, вони не бачать того, що лежить перед очима, того, що відкрите дитині. Життя дорослих не має сенсу, бо їх турбує лише безмежна влада, накопичен­ня багатств, які вони вважають шляхом до панування у світі. Маленький принц мандрує на сусідні планети, де живуть королі, що тішаться владою, марнослав- ці, «ділові люди», засліплені своїми мільйонами, псевдовчені, які ніколи не ви­ходили зі своїх кабінетів. У тих світах Маленький принц знаходить тільки одну людину, робота якої потрібна людям. Н,е Ліхтарник. «Ось людина, якою усі ста­ли б нехтувати — і король, і честолюбець, і п’яниця, і ділок. Між іншим, серед них усіх є тільки один, який не виглядає смішним. Можливо, це тому, що він думає не тільки про себе...»

Коли Маленький принц потрапляє на Землю, він дивиться на людей і не розуміє, яке щастя вони шукають, куди так мчать і не встигають. «Те, що вони шукають, можна знайти у одній-єдиній троянді, у ковтку води...» Маленький принц улітає з Землі у пошуках своєї планети. На думку Екзюпері, Маленький принц — ідеал, якому немає місця у жорстокому світі людей.

Тож треба зрозуміти і запам’ятати заповіт Маленького принца: «Очі сліпі. Бачить тільки серце...» Зрозуміти заради тієї любові, яка так потрібна у злому світі. І нехай у кожного буде своя Троянда любові, яку треба ростити і догля­дати.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 311 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz