ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Зоряна мандрівка Маленького принца

Казка-притча А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» адресована і дітям, і дорослим. Вона адресована людям, які мають здібність фантазувати, поетично і довірливо сприймати життя і які мають жагу до відкриттів.

Мандруючи від планети до планети у пошуках друга. Маленький принц піз­нає світ у всій його багатогранності.

Дуже різні люди жили на найближчих від принцової планети астероїдах. Був тут король без підданих, який дуже зрадів Маленькому принцові, бо наре­шті він дістав змогу хоч кому-небудь наказувати. Безглуздість такого монарха дуже швидко втомила героя, і він залишив цю планету. Не привабив його і пи­хатий честолюбець. На планеті пияка Маленькому принцові стало дуже сумно від споглядання людських вад. Ніяк не міг зрозуміти герой бездушної практич­ності ділка, для якого існували лише цифри і підрахунки. Він зовсім не ціка­вився красою зірок, які рахував. Н,е дуже зайнятий чоловік, якому навіть ніко­ли було помріяти. Він видався Маленькому принцові схожим на пияка: обидва нікому не були потрібні. А ось у діяльності ліхтарника він побачив усе ж таки сенс: «Це по-справжньому корисно, тому що красиво». Не припав до серця зо­

 

ряному мандрівникові і занадто серйозний географ, якому ніколи було подоро­жувати. Всі ці образи мепіканців планет є символами, що втілюють різні вияви людського єства.

На жодній із планет не захотів залишитись Маленький принц, хіба що на астероїді ліхтарника. «Але його планета надто маленька, на двох там не виста­чить місця».

Ніхто з цих людей не зміг би стати другом Маленького принца. Наївний до­брий хлопчик не може зрозуміти серйозних людей, які байдужі до самих людей, до життя. Дорослі ділові люди позбавляють життя радості і чарівності. Вони не розуміють цінності життя.

Істинну мудрість життя знає лише старий Лис, якого Маленький принц зу­стрів на Землі. Він добре знає, що не можна жити людині самій. Кожна людина повинна кого-небудь приручати і відповідати за свого друга. Тільки це духовне спілкування і робить людей справді багатими і щасливими.

Те, що після тривалої зоряної подорожі Маленький принц прилетів на пла­нету людей, теж має символічний зміст. Адже казка розповідає про земні про­блеми, а не про космічні.

Наївність Маленького принца, який прилетів зі своєї планети на нашу Зем­лю, є засобом зображення недосконалості бездушних дорослих людей. Юний ге­рой, мандруючи світом, часто повторює: «Дивні люди ці дорослі...»

Через зображення обмеженості світу дорослих людей письменник змушує за­мислитися читачів на тим, чи правильно вони живуть. Твір Екзюпері пройнятий любов’ю до людини. Автор прагне спонукати людей очиститися від усього не­щирого, повернути дитячу чистоту іБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 161 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz