ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Фантастичний сюжет оповідання Г. Веллса «Чарівна крамниця»

Герберт Веллс (1866—1946) — один із найпопулярніших письменників-фан- тастів. Достатньо згадати такі його твори, як «Машина часу», «Війна світів», «Людина-невидимка», «їжа богів», які викликають неабиякий інтерес у шану­вальників науково-фантастичної літератури.

Оповідання Г. Веллса «Чарівна крамниця» зображує чистий, барвистий світ дитинства, у якому немає нічого неможливого. Його сюжет, на перший погляд, досить звичайний: батько з сином відвідують крамницю, в якій хлопчик поба­жав купити декілька речей. А крамниця виявилася незвичайною: одразу за її по­рогом почалися дива. Крамниця була зацовнена чарівними речами. Тут був тигр із пап’є-маше, «який розмірено киває головою», кришталеві кульки, «порцеля­нова рука з колодою чарівних карт» і багато інших чарівних речей. На підлозі стояло кілька чарівних дзеркал, які звужували й видовжували, приплющували голови й скрадали ноги. Та справжні дива почалися, коли з’явився продавець. Він почав діставати кришталеві кульки зі своєї голови та кишені хлопчика. З-під пальців продавця сипали різнобарвні іскри, шворку він дістав зі свого рота, а палець, якого продавець потримав над вогнем, обернувся на палійку червоно­го сургучу. Продавець знав не тіїїьки те, що хотів би придбати собі Джип, йому відомо було навіть ім’я хлопчика та його домашня адреса.

Батько Джипа раптом виявив у своєму капелюсі скуйовдженого голуба, два чи три яйця, мармурову кульку, годинника, чималу кіпу паперу. Прилавок рап­том витягнувся й загородив дорогу до дверей.

А далі була виставка зразків. Продавець заявив: «Всі товари в нас одного Га­тунку, а саме: найвищого! Нічого, крім справжньої магії! З гарантією!» Були тут і чарівні поїзди, що рухалися без пари й пружини, і олив’яні солдатики, що ожи­вали вщ скоромовки, проказаної над ними, і чарівний меч, і чарівний коник-гой- далка... Продавець, пояснюючи, як влаштовані іграшки, показував їх навиворіт.

А потім... Потім все зникло: і продавець, і крамниця. Батько з сином опи­нилися знову на вулиці. Дива скінчилися, але Джип тримав в руках чотири па­кунки, очі його сяяли.

Вдома з’ясувалося, що в трьох пакунках були олив’яні солдатики, а в четвер­тому — живе кошеня. Хлопчик залюбки грався олив’яними солдатиками, які, за його словами, оживали, коли він відкривав коробку й промовляв чарівне сло­во. Батько багато разів пробував, коли Джип грався з ними, зненацька увійти до нього в кімнату. Але нічого чарівного він так і не помітив, для нього вони були звичайнісінькими олив’яними солдатиками. Кіігька разів батько проходив туди й назад Ріджент-стріт, шукаючи ту крамницю, щоб сплатити за рахунком, але так і не знайщов її.

У перекладі з грецької слово «фантастика» означає «мистецтво уявляти». Діти, на відміну від бітьщості дорослих, мають багату уяву. Вони можуть подум- ки перенестися в тридев’яте царство, полинути до зірок, чарівним словом «ожи­вити» олив’яних солдатиків, потрапити до чарівної крамниці.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 103 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz