ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Прізвища в оповіданні А. Цехова «Хамелеон», що слугують засобом характеристики героїв

І. Тема оповідання А. Чекова «Хамелеон». (В оповідарші «Хамелеон» Чехов висміює самодурство й пристосуванстю представршків влади та лакейстю обивателів.)

1.       Смисл назви оповідання «Хамелеон». (Тлумачршй словник так поясрпоє значен­ня слова «хамелеон»: «Хамелеон належить до плазунів. Забарвлення тіла може змінювати залежно від освітлення, температури навколишнього середовища. У переносному значенні — безпринципна людина, яка легко змірпоє свої по­гляди залежно від обставин». Таким чином, вже з назви оповідання стає зро­зуміло, що йтиметься про людей, які, немов плазуни, пристосовуються до об­ставин. В оповіданні описано випадок, що трапився на базарній площі. Собака вкусив за палець золотих справ майстра Хрюкіна. Поліцейський наглядач Очу- мєлов намагається навести порядок та розібратися у цій справі. Під час цього розбирання з людьми, які присутні тут, відбуваються дивні метаморфози.)

III.     Прізвища героїв, що слугують засобом характеристики героїв.

1.     Поліцейський наглядач Очумєлов. (Ріщення поліцейського наглядача протягом короткого оповідання змінюється щість разів залежно від того, чий це собака: чи то він бродячий, чи генеральський, чи генеральського брата. Ріщення Очумєлова мінливі, мов забарвлення хамелеона. Він, як очманілий, кидається від одного ріщення до інщого.)

2.     Золотих справ майстер Хрюкін. (Прізвище цього героя асоціюється зі свинею. Та й поведінка Хрюкіна не гідна людини: він ткнув собаці «ци­гаркою в морду для сміху». Поєднання слів «золотих справ майстер» із прізвищем «Хрюкін» викликає комічний ефект.)

3.     Генерал Жигалов. (На сторінках оповідання ми не зустрічаємося із самим генералом, його лище згадують в зв’язку з попіуками хазяїна собаки. Але немає сумніву, що генерал із таким прізвищем «жигане» болючіще від оси чи ґедзя, якщо бодай хтось зачепить його інтереси.)

IV.     Сміх крізь сльози. (Автор, розповідаючи смйпну історію, примупіує читачів не тільки сміятися, але й замислитися над причиною такої поведінки героїв.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 126 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz