ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Майстерність А. Цехова в оповіданні «Хамелеон»

Літературу мені викладали найкращі вчителі. Вони мене багато чого навчи­ли, тож я можу розповісти, як «зроблене» оповідання «Хамелеон».

Цікава сама назва твору. Хамелеон — тварина, що змінює колір щкіри за­лежно від навколищнього середовища. Але людина чутлива до російської мови почує у назві два слова. Одне — хам — не потребує пояснень, друге за похо­дженням грецьке і дало початок російському «єлей», тобто те, чим помазують на царство або перед найважливіщими подіями життя християнина.

Дійові особи мають промовисті прізвища: Очумєлов, Хрюкін, Пічзтін. Тро­хи темніші, бо діалектні, імена Єлдирін (Волдирін) та генерал Жигалов (Кропи- вин). Ці прізвища допомагають характеризувати дійових осіб.

Типова картина провінційного містечка, коли південна спека розганяє лю­дей по домівках, та «повідчинювані двері крамниць і шинків позирають на світ божий похмуро, мов голодні пащі».

Та безлад біля дров’яного складу купця Пічугіна викликає до себе любителів ловити ґав. Далі — сцена розслідування, під час якого велику роль відіграє паль­то, яке пан наглядач то знімає, то одягає залежно від перебігу подій.

Дуже цікаво, що настрій натовпу також змінюється, як і настрій поліцей­ського. Так що хамелеон він не один...

Можна розповісти про все це докладніще, але й так зрозуміло, що Чехов був майстром короткого оповідання, а його письменницький стиль бездоганний.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 77 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz