ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Держпром (опис споруди)

Не часто місто святкує такі ювілеї... Ні, не якої-небудь видатної людини, а споруди. Вік у неї чималий — сімдесят п’ять років. Тоді Харків був ще столицею України, і ось на новому майдані звели величезну споруду — Будинок державної промисловості. Усім харків’янам вона відома під назвою Держпром. У гігант­ському будинку були розміщені міністерства, різноманітні організації. Велика кількість установ, серед них обласної держадміністрації, знаходяться в ньому і зараз. Держпром став своєрідним символом міста.

Архітект}фний вигляд будівлі незвичний. Не всі одразу можуть розгледіти його красу. Здалеку будинок здається простим нагромадженням гігантських ку­бів. Але так уміло архітектори вписали його фасад у заокруглений план майда­ну! Задній бік, звернений до проспекту Правди, набагато більший. Не багато є в Україні будинків, між частинами яких проходять дві справжні широкі вулиці! Над вулицями перекинуто великі переходи — цілі зали, в яких може вміститися невеличка установа.

Держпром вважають за першу висотну будівлю у країні. Звичайно зараз є багато будинків набагато вищих. Але й сьогодні розміри Держпрому вражають. Архітектори-новатори побудували його в стилі конструктивізму, з величезними стрічковими вікнами, завдяки чому в усіх приміщеннях багато світла. На даху однієї з двох високих вежових частин зведено телевізійну вишку. Тут-таки й Харківський телецентр.

Сірий «бетонний» колір мав символізувати діловий, «промисловий» стиль. Шкода тільки, що з роками будинок потемнішав, вигляд його став трохи похму­рий. І дуже тішить те, що зараз тривають роботи з реставрації. Скоро ця унікаль­на споруда буде як новенька. Вже сьогодні Держпром гарно підсвічується ввечері.

Під час екскурсії нам розповіли, що відступаючи 1943 року з міста, німець­кі окупанти заклали у споруду вибухівку. Від вибуху повилітали шибки у вікнах, але стіни та перекриття з монолітного бетону майже не зазнали пошкоджень. Ось яка це споруда-богатир!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 123 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz