ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Тлумачний словник (твір-роздум)

Якось 5шитель російської мови та літератури запропонував нам таке питан­ня: якби вам довелося декілька років жити на безлюдному острові, які книги ви взяли б із собою?

Багато хто відповів дуже розумно, бажаючи показати свою начитаність. Я ж написав, що хотів би взяти з собою лише одну книгу — «Тлумачний словник російської мови».

Коли вчитель аналізував наші відповіді, то похвалив тих, кому подобаються Чехов і Булгаков, хоча ми їх ще не вивчали (Чекова — зовсім небагато, у 7 кла­сі). Хвалив і тих, кому подобається «Гаррі Поттер». Мене ж серед відзначених не було.

Може, вчителю не відомі слова А. Франса: «Словник — це Всесвіт, розташо­ваний в алфавітному порядку. Всі інші книжки містяться в ньому, треба їх тіль­ки звідти витягти».

Світ слів дивовижний, у ньому — все життя. Усе в природі, людському сус­пільстві має свою назву. Кожне нове явище, поняття, дія, предмет чи його озна­ка дістають своє визначення.

Усі знають С. Маршака. Коли ми були маленькими, батьки часто читали нам його вірші. Вони дуже потішні. Творчість цього поета в школі не вивчається. А даремно. Я б включив його до шкільної програми. Не тільки тому, що він ці­кавий поет. Я впевнений, що він також і мудра людина, оскільки йому вдалося зрозуміти дитячу психологію. Так С. Маршак писав:

Усердней с каждьім днем гляжу в словарь.

В его столбцах мерцают искрьі чувства.

В подвальї слов не раз сойдет искусетво,

Держа в руке свой потайной фонарь.

На всех словах — собьітия печать.

Они дались недаром человеку.

Як би там не було, а я однаково узяв би на безлюдний острів «Тлумачний словник». І певен, що з ним мені не було б нудно.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 114 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz