ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

«Строчить, наче з кулемета» (твір-оповідання з елементами роздумів)

Я вважаю, що під час розмови з людиною дуже важливо вміти добирати най­точніші, найпотрібніші слова та вирази. Але хіба так не буває, що й слова люди­на добирає наче правильні, але зрозуміти її досить важко.

Учора ввечері мені зателефонував мій однокласник і сказав: «Це тобі тлфо- нує Петро Сидоров. Будь ласка, скжи, що здано на завтр. Я сні у шклі не був».

Я зрозуміла, звичайно, про що йдеться. Але що то була за мова! У слові «те­лефонує» він проковтнув кілька голосних. Та й інщі слова від цього постражда­ли. Хлопець, що мені зателефонував, говорив дуже щвидко і ковтав звуки, навіть цілі склади. Справжній кулемет! Є такий вираз: «Строчить, наче з кулемета». Така собі Триндичиха. Але таку щвидку «стрільбу» іноді дуже важко зрозуміти співрозмовнику. А буває й так, що не тільки звуки ковтає такий «балакун», а й наголос неправильно ставить. Тоді зовсім нічого зрозуміти неможливо. Але ж ще у IV столітті відомий філолог Діомед назвав наголос «дущею мови». Без сум­ніву, правильний наголос — ознака культурної, грамотної мови. Є багато слів, вимова яких служить лакмусовим папером рівня мовної культури людини.

Одна розумна людина стверджувала, що слово із зжужмленним початком на­гадує людину з відтятою головою. Слово, кінець якого проковтнули, — безного­го каліку. Звуки, що випали із середини слова — то відрізані вуха чи вибите око.

Гадаю, що кожен повинен не требовати законБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 75 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz