ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Пам’ятки історГі та архітектури Харкова

Харків... Для кожного жителя нащого міста це слово майже святиня. І нехай вчені-лінгвісти ламають голову над тим, звідки піщла ця назва: чи то від прізви­ща полкового сотника Харька, чи то від назви річки Харків, чи то взагалі від на­зви племені «хорвати» (є і така думка). Нам, пересічним громадянам, все одно, бо для нас Харків — це, перщ за все, не назва, а саме поняття, символ.

Ми живемо у місті, яке має не тільки багатющу історію, а славне й донині. Ми маємо пам’ятки архітектури та історії не тільки українського, а й світово­го рівня. Наприклад, Харківський державний університет ім. Каразіна. Мільйон разів ми проходимо повз нього та навіть не замислюємося, що цьому величному закладу наступного року виповниться аж 200 років. Заснований ще 1805 року, університет був третім у Росії — після Московського та Казанського. До речі, перший випуск (1808 року) нараховзшав усього 28 студентів.

А площа Свободи? Хіба не є вона предметом нашої гордості, адже це най­більший у Європі майдан, до того ж один з найбільших у світі. А величезний Держпром? Це ж пам’ятка архітектури світового рівня! Замисліться тільки — перша залізобетонна конструкція в світі!

Дзеркальний струмінь... Дорогий серцю кожного харків’янина символ міста. Вода невеликим каскадом спадає, відіграючи всіма барвами веселки. Біля нього завжди гамірно, малеча пустує на галявинці перед струменем, літні люди відпо­чивають у парку, а щасливі молодята фотографуються. Аякже! Це ж місце, без якого не можливо уявити Харків.

Можна до безкінечності перераховувати всі пам’ятні місця Харкова: і Благові­щенський собор, і Успенська дзвіниця, і одна з найдавніших — церква Покровсько- го монастиря, і найкращий у світі пам’ятник поету — Тарасу Шевченко (архітекто­рів Манізера та Лангбарда). Але головне — це не самі пам’ятки, а наше ставлення до них. Отже, дорогі харків’яни, примножимо честь і славу нашого рідного міста.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 78 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz