ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Розум без книги - це птах без крил (твір-роздум)

Здавалося б, банальний вислів. Але яку ж величезну роль відіграли книги для всього людства і для України зокрема!

Раніше не було ані радіо, ані телебачення, ані комп’ютерів. Значить, будь- яка передача інформації велась «із вуст у вуста», тобто від однієї людини до ін­шої. Величезна кшькість інформації втрачалась, що, проте, не заважало форму­ванню генетичної пам’яті нації. Але ж із винаходом письма, завдяки Кирилу і Мефодію, які винайшли алфавіт, яким ми користуємося і дотепер, життя сут­тєво змінилось. Книги відкрили нам незвіданий раніше, інший світ. Світ нау­ки світ техніки, світ літератури. Читаючи і всотуючи інформацію з книжок, ми трансформуємо її по-своєму, адаптуємо до власного життя. Ми відкриваємо для себе чужі «вершини» і починаємо своє власний поступ уже не з «нуля». Недар­ма наш великий Каменяр Іван Франко у своїх віршах писав: «Книги — морська глибина. Хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить». Дійсно, ми виносимо з книг «дивнії перла» — знання. Так накопичує свій досвід одна велика істота — Людство.

Саме з книжок розвивалися науки — математика, фізика, біологія, хімія тощо, розвивалося мистецтво, зокрема скульптура та навіть музика, тому що книга — не тільки інформаційне джерело, книга має часточку душі.

Для України історія письменства тісно переплелась з історією формуван­ня незалежності. Український народ протягом багатьох століть боровся за не­залежність. Саме завдяки Слову, слову з великої літери, завдяки видатним ді­ячам науки і культ}фи в Україні не вщухала національна боротьба. Врешті-решт, ми перемогли. Уже 13 років Україна крокує пор5Ш із багатьма європейськими державами. Тож хай живе Україна і разом з нею не стихає слава Т. Шевченка,

І.   Франка, М. Грушевського, Ярослава Мудрого, В. Винниченка і багатьох мит­ців, що віддали все своє життя за нас, справжніх українців!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 89 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz