ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

ЛІТОПИС як історична й літературна пам’ятна

Зміст та форма записів. (У літописах розповідалося про події громадсько­го та побутового характеру, описувалися історичні події. Це могли бути і коротенькі нотатки, і детальні оповідання, але вони обов’язково розмі­щувалися в хронологічній послідовності.)

2.     Автори літописів. (Літописи складали свідки або учасники тих подій, про які йшлося. Іноді відомості про історичні факти бралися з народного фольклору: переказів, легенд, пісень.)

II.     Найдавніші літописи.

1.     «Повість минулих літ». (Цей літопис створив на основі попередніх зве­день чернець Києво-Печерського монастиря Нестор. Хронологічний ви­клад охоплює період із 852 до 1113 року. Починається літопис леген­дою про всесвітній потоп, далі розповідається про походження слов’ян, їх розселення, заснування Києва.)

2.     «Галицько-Волинський літопис». (У літописі подано відомості про бо­ротьбу за престол у Галичі між князями, їх боротьба зі спіїїьними ворога­ми. Яскраво описав літописець хоробрість князя Данила та його дружини в бою з татарами.)

III.     Літописи — цінні літературні пам’ятки. (Літописці, розповідаючи про важ­ливі події, характеризували історичну епоху та осіб, наводили висловлюван­ня відомих людей, описували їхнє ставлення до тих чи інших подій. Все це писалося образною, емоційною, яскравою мовою, багатою на оригінальні порівняння, епітети, метафори. До літописів та літописних оповідань ще й сьогодні часто звертаються письменники. На їх основі створено історичні романи П. Загребельного «Диво», «Роксолана», повість В. Малика «Черлені щити», твори Ю. Мушкетика.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 77 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz